Венеція регулярно страждає від повеней / фото REUTERS

Група компаній "Метінвест" спільно з італійським партнером Cimolai взяли участь в італійському проекті MOSE, покликаному захистити Венеціанську лагуну від повеней, таким чином, рятуючи місто від затоплення.

Як повідомляє прес-служба "Метінвесту", український металургійний гігант надав для будівництва Mose 500 тонн сталі Metinvest Trametal.

Зокрема, при зведенні MOSE було використано 150 тис. тонн сталевих шпунтових паль і труб довжиною до 50,3 метрів. Також сталь застосували для виготовлення стулок воріт шириною до 30 метрів з товщиною 5 метрів і 254 сталевих кілець, за допомогою яких система приводиться в рух.

Відзначається, що за допомогою 78 яскраво-жовтих мобільних шлюзів, розташованих біля заток Лідо, Маламокко і Кьоджа, MOSE має захистити Венецію і прилеглі міста від паводків, викликаних надмірними припливами Адріатики.

Ще восени 2020 року сталеві механізми модуля витримали приплив висотою 130 см під час шторму. Таким чином, вперше під час подібного погодного катаклізму до улюбленої туристами площі Сан-Марко у Венеції вода підібратися так і не змогла.

"Сильні дощі у Венеції викликали тривогу про можливу повінь. Тому ми негайно запустили систему шлюзів MOSE. За короткий час ворота були підняті, що запобігло ризику паводку", – повідомив тодішній прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте.

Відзначимо, MOSE – це абревіатура італійською мовою, що означає "експериментальні електромеханічні модулі". Також це італійське написання імені біблійного героя Мойсея, який за легендою розділив Червоне море, а тому проект ще називають "брамою Мойсея".

Нагадаємо, в останні роки вчені все активніше б'ють на сполох – Венеція опинилася в числі регіонів, які ризикують повністю піти під воду вже в цьому столітті. Остання серйозна повінь накрила місто восени 2019 року, ставши найбільшою за останні 50 років.