Далеко не все сміття можна прибирати пилососом / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Пилосос - зручний і доступний вид техніки, який є майже в кожному будинку. За допомогою нього прибирати виходить ефективніше і швидше, але далеко не всі знають, що можна прибирати пилососом, а що не можна. УНІАН розібрався і готовий поділитися.

Що не можна прибирати пилососом 

Експерти по чистоті стверджують, що категорично заборонено чистити підлогове покриття пилососом, якщо воно забруднилося деякими видами сміття. Запам'ятайте перелік, щоб не нести техніку в ремонт.

  • Волосся

Найпростіша відповідь на питання про те, чому не можна пилососити волосся, такий - якщо ви будете регулярно видаляти волосся з килима або підлоги за допомогою пилососа, то рано чи пізно воно намотається на щітку. У підсумку це призведе до зниження сили всмоктування, зате з'явиться гучне монотонне гудіння. Пилосос або стане гірше працювати, або взагалі згорить. 

Відео дня

Найкраще, що ви можете зробити з волоссям на підлозі - зібрати його руками або віником, а килим бажано чистити мокрою щіткою. 

  • Кава

Навіть не думайте, чи можна пилососити каву - однозначно ні, особливо якщо ваша техніка не має функції прибирання вологого сміття або рідин. Така чистка призведе до засмічення трубки і фільтра, а кавова гуща, потрапляючи всередину, зволожить все інше сміття. У підсумку воно буде гнити і покриватися пліснявою, що призведе до поломки техніки. 

Якщо ви розсипали каву або розлили кавову гущу, зберіть її губкою (ганчіркою) або видаліть за допомогою миючого пилососа.

  • Скло

Ні скло, ні залишки кераміки чистити пилососом не можна. Якщо ви не знаєте, чи можна пилососити скло пилососом, подумайте, чому робити цього не варто. Крихітні шматки такого матеріалу обов'язково застрягнуть в трубці, а якщо пилосос з мішком, то і там (причому, скло і кераміка здатні навіть порвати мішок).

Чи можна пилососити скло? Так, безумовно, якщо плануєте покупку нової техніки. В іншому випадку краще підмести залишки розбитого посуду, а після промокнути підлогу вологою ганчіркою - дрібна керамічна і скляна крихта "пристане" до неї.

  • Земля, рослини

Запам'ятайте, чи можна прибирати землю пилососом, якщо ви принесли її з вулиці на своїх черевиках або ж перекинули квітковий горщик. Здається, швидко зібрати все це пилососом - чудова ідея, але ні. Якщо земля волога, то вона "спрацює" так само, як кавова гуща, про яку ми писали вище. Більш того, якщо пропилососити таким чином килим, ви майже точно залишите на ньому сліди грунту. Ідеальний варіант - очистити підлогове покриття віником, все сміття зібрати в совок і викинути.

  • Дрібні предмети

Будь-які монети, скріпки, шпильки, блискітки та інші маленькі предмети категорично не можна прибирати пилососом. Якщо вони колються, то здатні проколоти трубку пилососа або пошкодити щітку, також застрягти де-небудь всередині техніки і стати причиною характерного стуку під час роботи. Крім того, такі дрібні предмети, якщо потраплять в двигун, однозначно виведуть з ладу пилосос - вам доведеться купувати новий.

Вас також можуть зацікавити новини: