Експерти зазначили, що на колір жовтка безпосередньо впливає харчування курей / фото ua.depositphotos.com

У соцмережах поширюється інформація про те, що колір жовтка в білих та коричневих яйцях відрізняється, тому це визначає їхню поживну цінність, яка є різною. Експерти розповіли для The Indian Express, чи дійсно це так.

Дієтолог Пріянка Бандал розповідає, що колір яйця можна визначити за мочками курячих вух. За її словами, всі яйця спочатку мають білий колір, адже шкаралупа складається з карбонату кальцію. 

"Вони отримують свій колір від генетики курки, коли яйце формується. Кури зі світлішими мочками вух також мають біле пір'я і несуть білі яйця. Ті, що мають кольорове пір'я і темні мочки вух, швидше за все, дадуть кольорові яйця", - пояснила експерт.

Відео дня

Водночас вона підкреслила, що на колір жовтка впливає раціон курей. 

"Наприклад, якщо курка, яка вирощується на пасовищі, харчується рослинами з жовтувато-оранжевою пігментацією, жовтки можуть набути більш оранжевого кольору. Якщо ж вона харчується переважно кукурудзою або зерновими, жовток, швидше за все, буде блідо-жовтим. Дослідження показують, що темні, більш барвисті жовтки мають таку ж кількість білка і жиру, як і світлі жовтки", - зазначила Пріянка Бандал.

Своєю чергою дієтолог Амрін Шайх каже, що різні породи та вік курей теж можуть впливати на колір жовтка, проте меншою мірою, ніж харчування. 

Дієтолог додав, що попри відмінності у кольорі, поживні речовини - білки, жири, вітаміни та мінерали, зазвичай, однакові. 

"Колір жовтка може впливати на сприйняття смаку та текстури в кулінарії, але не безпосередньо на здоров'я", - запевнив Шайх.

Пріянка Бандал наголосила, що колір жовтків яєць може суттєво відрізнятися та залежати від раціону курки. 

"Хоча темні жовтки можуть містити дещо вищий рівень корисних каротиноїдів, різниця в кольорі жовтка не має значного впливу на здоров'я. Вибір яєць повинен ґрунтуватися на особистих уподобаннях і дієтичних потребах, а не лише на кольорі жовтка", - порадив Шайх. 

Інші цікавинки про курячі яйця

Раніше стало відомо, що станеться з вашим тілом, якщо ви будете їсти яйця щодня. Дієтологиня Керолайн Томасон каже, що яйця є унікальним продуктом, адже містять багато поживних речовин, які корисні для нашого здоров'я.

Також експерт з харчових продуктів розповів, чи потрібно мити свіжі яйця одразу після того, як ви їх купили. За його словами, споживачам не рекомендується мити комерційно упаковані яйця, адже це навпаки може збільшити ризик їхнього забруднення. 

Вас також можуть зацікавити новини: