
Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуан розповів, яку професію обрав би сьогодні, якби був студентом, який щойно закінчив університет. Як пише CNBC, відповідаючи на запитання журналіста, він зізнався, що навряд чи вибрав би програмування.
"Молодий 20-річний Дженсен, який зараз закінчив університет, імовірно, вибрав би... скоріше фізичні науки, ніж програмування", - сказав він.
Фізичні науки, на відміну від біологічних, - це галузь, зосереджена на вивченні неживих систем, включно з фізикою, хімією, астрономією та науками про Землю.
Хоча Хуан не пояснив свій вибір, проте він дуже оптимістично налаштований щодо "фізичного ШІ" або того, що він називає "наступною хвилею" штучного інтелекту.
Він пояснив, що за останні півтора десятиліття світ пройшов через кілька етапів розвитку ШІ.
Перша хвиля називається "ШІ сприйняття", сказав Хуан. Потім послідувала друга хвиля, "генеративний ШІ", де модель ШІ навчилася не тільки розуміти сенс інформації, а й перекладати її різними мовами, в зображення, код і багато іншого.
"Зараз ми перебуваємо в епосі, званій "ШІ зі здатністю до міркування"... коли у нас є ШІ, який може розуміти, генерувати, вирішувати проблеми і розпізнавати умови, з якими ми ніколи раніше не стикалися", - сказав він.
При цьому він прогнозує, що наступна хвиля - це "фізичний ШІ".
"Наступна хвиля вимагатиме від нас розуміння таких речей, як закони фізики, тертя, інерція, причина і наслідок", - сказав Хуан.
Він зазначив, що фізичні здібності до міркування відіграватимуть велику роль у наступній фазі розвитку штучного інтелекту. Це включає в себе прогнозування результатів, наприклад, куди покотиться м'яч, розуміння того, яка сила необхідна, щоб схопити об'єкт, не пошкодивши його, і висновок про наявність пішохода за автомобілем.
"А коли ви берете цей фізичний ШІ і поміщаєте його у фізичний об'єкт, званий роботом, ви отримуєте робототехніку", - додав він.
Він висловив упевненість, що в найближчі 10 років будуть побудовані нові заводи і фабрики, які будуть повністю роботизовані і допоможуть впоратися з гострою нестачею робочої сили.
Раніше стало відомо, скільки Microsoft платить своїм працівникам. Ті, хто задіяні в розробці технологій штучного інтелекту, заробляють помітно більше за інших.