Ілюстрація REUTERS

Ентомологи Корнелльського університету виявили першу живу бджолу з ознаками гінандроморфізму — вона має ознаки самця і самки водночас.

Ліва частина бджоли фізіологічно чоловіча: маленька щелепа з довгою антеною, тонка вузька лапка і невелика кількість волосків. У той самий час, права - жіноча: масивна щелепа, коротка антена, товста лапка. Тіло розділене на дві частини рівно посередині, повідомляє видання Sciencealert.

Комаха має жіночі й чоловічі статтеві ознаки / Фото: Krichilsky et al., J. Hymenopt. Res

"Це явище може дати уявлення про еволюцію спеціалізованих морфологічних ознак, таких як морфологія чоловічого роду племінних паразитичних бджіл, зміна морфології соціальних каст комах і нові методи розмноження", - пишуть дослідники.

Відео дня

Читайте такожХвилинка позитиву: кумедні відео з тваринами до Дня сміху (відео)

Аналогічна особливість також зустрічається у метеликів, ракоподібних і деяких птахів. Науковці зазначають, що така мутація відбувається, якщо самку перетинчастокрилих комах запліднюють відразу кілька самців поспіль. Тоді жіночий ембріон, що почав формуватися, отримує тканини чоловічого організму. 

Однак, вченим ще потрібно провести ряд досліджень, аби стверджувати, що з бджолами цей процес відбувається так само.

"Необхідно провести додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти, чи є відмінності в циркадних ритмах, заснованих на розмноженні у цього виду, і визначити, через що відбувається відхилена модель активності гінандроморфа", - додали дослідники.

Як повідомляв раніше УНІАН, у селищі Слобожанське Дніпропетровської області біля одного із супермаркетів чоловік вигулював курку на повідці. Імовірно, таким чином власник домашньої курки вирішив обійти карантинні заборони.