Канада нагрівається в середньому вдвічі швидше, ніж решта світу.
Читайте такожВсі країни G7, крім США, підтвердили свою прихильність Паризькій угоді по клімату
Про це свідчить новий звіт федерального уряду щодо клімату, повідомляє ЄвроПравда. Зміни клімату вже очевидні в багатьох частинах країни і, за прогнозами, вони активізуються, йдеться у звіті.
Канадська Арктика зазнала найсильнішого впливу і продовжуватиме нагріватися більш ніж удвічі сильніше, ніж глобальна норма.
У доповіді сказано, що багато уже зафіксованих ефектів, ймовірно, є незворотними.
Середньорічна температура Канади з 1948 року зросла приблизно на 1,7 °C. Найбільше підвищення температури спостерігалося на Півночі, у преріях і на півночі Британської Колумбії.
Середньорічна температура на півночі Канади зросла приблизно на 2,3 °С.
"Хоча як людська діяльність, так і природні зміни клімату сприяли потеплінню в Канаді, домінуючим є людський фактор", - зазначається у звіті. "Цілком імовірно, що більше половини спостережуваного потепління в Канаді обумовлено впливом людської діяльності".
Доповідь вийшла, коли уряд запровадив податки на викиди вуглецю у чотирьох з десяти провінцій Канади за те, що вони не запровадили власних планів боротьби зі зміною клімату.
Серед ефектів глобального потепління на навколишнє середовище Канади - екстремальніші погодні умови.
Вищі температури можуть означати більше аномальної спеки і вищий ризик пожеж і посух у деяких частинах країни.
Океани, як очікується, стануть більш кислотними і менш насиченими киснем, що може завдати шкоди морському життю.
Підвищення рівня моря також може підвищити ризик затоплення прибережних територій, а більш інтенсивне випадання опадів може спричинити проблеми з повенями в містах.