Біля берегів Канади виявили радіоактивні речовини з АЕС "Фукусіма"

19:26, 07 квітня 2015
Ядерні відходи
899 0

Вчені американського Океанографічного інституту Вудс Хол виявили біля тихоокеанського узбережжя Канади незначну кількість радіоактивного цезію-134 і 137 з аварійної АЕС "Фукусіма-1".

REUTERS

Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на газету Guardian.

Радіоактивні цезій-134 і цезій-137 були виявлені в зразках води, взятих біля узбережжя острова Ванкувер канадської провінції Британська Колумбія 19 лютого. Зміст цезію-134 склав 1,4 беккерелів на кубометр, концентрація цезію-137 не перевищувала 5,8 бекерелів.

За словами науковця інституту Кена Бюсселера, рівень радіації не представляє загрози для людей або морської флори і фауни. Якщо плавати у водах біля острова Ванкувер кожен день протягом року, то доза отриманої радіації опиниться в тисячу разів нижче, ніж після одного рентгенівського знімка зубів, впевнені вчені.

Читайте такожВчені оцінили масштаб радіоактивної загрози від катастрофи на «Фукусімі»

За даними видання, радіоактивні речовини були виявлені на берегової лінії Північної Америки вперше після аварії на АЕС "Фукусіма-1". За словами Бюсселера, згодом таку ж кількість речовин може бути виявлено біля тихоокеанського узбережжя США. "Чим ближче радіація наближається до берега, тим складніше прогнозувати її поширення", - заявив він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter