Порошенко: Україна зобов’язується у визначені строки добудувати конфайнмент на ЧАЕС

14:20, 23 травня 2016
Ядерні відходи
150 0

Україна зобов’язується у визначені строки завершити будівництво конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

 REUTERS

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив президент України Петро Порошенко під час пленарного засідання Всесвітнього гуманітарного саміту Організації Об’єднаних Націй сьогодні у Стамбулі.

Читайте такожКувейтський фонд надасть донорську допомогу на проект "Укриття" в Чорнобилі

«Україна зобов’язується за допомогою донорів у визначені строки завершити створення та будівництво конфайнменту у Чорнобилі», - сказав він.

Порошенко також зазначив, що Україна підтримує ідею скликання окремого форуму в наступному році під егідою ООН для більш ефективної діяльності міжнародних регіональних організації з попередження і розв'язання конфліктів.

Як повідомляв УНІАН, у квітні голова ЧАЕС Ігор Грамоткін заявляв, що роботи зі спорудження над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС нового укриття і сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) буде завершено до кінця 2016 року. Після проведення всіх необхідних випробувань у 2017 році об'єкти введуть в експлуатацію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter