Роботи з будівництва "Укриття" на ЧАЕС йдуть згідно з графіком – міністр екології

17:02, 22 липня 2016
Ядерні відходи
258 0

Роботи з будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК, Арка) на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС йдуть згідно з графіком і насування Арки планується в листопаді цього року.

REUTERS

Про це на Асамблеї донорів Чорнобильського фонду "Укриття" сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає прес-служба міністерства.

При цьому Семерак подякував представникам країн-донорів за величезну допомогу, яку народи інших держав надають Україні на подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.

Читайте такожЧетвертий блок ЧАЕС накриють аркою нового конфайнменту через 168 днів - глава Мінекології

"Висловлюю подяку міжнародній громадськості, урядів країн-вкладників Чорнобильського фонду "Укриття", Європейському банку реконструкції та розвитку за їх зусилля в реалізації проектів на будмайданчику Чорнобильської АЕС та наповнення фондів для їх фінансування необхідними додатковими внесками. Наступне засідання ми проведемо в листопаді в Україні під час насування Арки. Це буде демонстрація успішної співпраці між Україною та урядами країн донорів", - зазначив міністр.

Читайте такожПорошенко: Україна зобов’язується у визначені строки добудувати конфайнмент на ЧАЕС

22 липня Українська делегація взяла участь в Асамблеї донорів Чорнобильського фонду "Укриття", яка проходить в Лондоні. Під час Асамблеї Європейський банк реконструкції і розвитку і замовник - ДСП "Чорнобильська АЕС" проінформували представників країн-донорів про стан виконання двох найбільших проектів, які реалізовуються нині на промисловому майданчику ЧАЕС.

У 1997 році на червневому саміті країн "великої сімки" в Денвері (США) було прийнято рішення створити при ЄБРР Міжнародний Чорнобильський фонд "Укриття" (The Chernobyl Shelter Fund). Тоді ж країни "сімки" пообіцяли Україні внести до Фонду не менше 300 млн. доларів США. А для того, щоб привернути до фонду якомога більше пожертвувань, восени того ж року була створена Асамблея донорів Чорнобильського фонду "Укриття" (ЧФУ). Слід сказати, що буквально протягом першого місяця про свої донорські зобов'язання заявили 20 країн плюс Євросоюз. Сьогодні Асамблея донорів налічує вже 28 країн світу.

Як повідомляв УНІАН, раніше президент України Петро Порошенко запевнив, що Україна зобов'язується за допомогою донорів у встановлені терміни завершити створення та будівництво конфайнменту в Чорнобилі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter