этот материал доступен на русском

Вчені заявили про «воскресіння» виду птахів, який вважався вимерлим понад сотню років

02:21, 11 травня 2019
Порятунок видів
1628 0
Здатність літати птахи втрачають через те, що на острові немає хижаків  / фото commons.wikimedia

Нездатний літати птах, який повністю зник з планети після затоплення острова, що був єдиним осередком життя цього виду, відродився після того, як схожий вид птаха перелетів на ту ж територію та еволюціонував.

Таке відкриття зробили науковці Портсмутського університету та Музею природної історії, передає The Mirror.

Мова йде про журавлеподібного птаха - пастушка, що не літає, який успішно колонізував атол Альдабра в Індійському океані, причому зробив це двічі, з різницею у десятки тисячоліть. І в обох випадках відродження виду відбувалось наступним чином: розповсюджений на Мадагаскарі пастушок з білим горлом перелітав до Альдабру і там еволюціонував до нездатного літати виду. Альдабрського пастушка і досі можна зустріти на атолі.

Читайте такожВ Австралії зловили триоку змію (фото)

“Це перший випадок, коли спостерігається повторна еволюція у різні часи схожого виду, яку бачили серед пастушків, і дуже визначна подія у взагалі історії спостереження птахів”, - кажуть в університеті.

Виявилось, здатність літати птахи втрачають через те, що на острові немає хижаків, тому захисна функція польоту їм не потрібна. Втім, у такому стані до затоплення острову вони виявляються неготовими, тож і вимирали двічі. 

Вважається, що представник Dryolimnas cuvieri мешкав на атолі Альдабра, який входить до Сейшельських островів, 136 тисяч років тому. Пристосувавшись до тамтешніх умов, птах втратив здатність літати. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #птахи