Ціни на м'ясо "злетять" / фото УНІАН

Ціни на м'ясо і яйця в багатьох країнах світу найближчим часом можуть зрости на 20-30%.

Про це міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський заявив на брифінгу.

"Наслідки збройної агресії Росії на продовольчу безпеку світу є зрозумілі та очевидні. Інше питання у тому, що їх ще до кінця не відчули, бо є ще сформовані резерви. Деякі країни, як-от Китай, торік формували значно більші резерви, ніж в інші часи. Інші країни, наприклад Північної Африки та Близького Сходу, мають певні запаси зерна, але тільки до нового врожаю", – зазначив він.

За його словами, як тільки з кінця липня деякі країни не побачать великого нового потоку зерна з українських портів, там розпочнеться панічний настрій, бо це буде для них критично, враховуючи, що переплати на ринку є вже зараз, але поки що вони не настільки болючі.

Сольський додав, що дефіцит українського зерна вже відображається на всіх продуктах харчування в будь-якій країні світу.

"Я думаю, що це відчують навіть ті країни, які про це раніше ніколи не задумувались. Адже зерно потрібне для отримання багатьох продуктів, зокрема м'яса та яйця, тому ціни на них найближчим часом можуть зрости на 20-30%", - наголосив міністр.

Раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що блокування експорту української аграрної продукції вже призводить до зростання цін на продовольство у світі.

Зеленський наголосив на важливості недопущення продовольчої кризи в світі, яка може бути викликана агресивними діями Росії, оскільки російські військові кораблі в Чорному морі блокують прохід торгових суден в українські порти.

Вас також можуть зацікавити новини: