Земельна реформа також передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві / фото УНІАН Володимир Гонтар

У світі немає жодної успішної країни, де діяв би мораторій на ринок землі, і з 1 липня його не буде і в Україні.

Про це в ході засідання уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте такожПарламентарії готуються до останніх кроків перед запуском ринку землі в Україні

"Завтра стартує одна з найважливіших і найбільш очікуваних реформ за всю історію незалежної України. Українці стануть справжніми господарями своєї землі, адже зможуть не просто нею володіти, а й вільно розпоряджатися. Це те, що закріплено в Конституції, але фактично було неможливим через дію мораторію. Немає жодної успішної країни, де діяв би мораторій на введення цивілізованого ринку землі. Завтра його не буде і в Україні", - сказав прем'єр.

Він висловив подяку президенту Володимиру Зеленському за програми, які дали старт запуску ринку сільськогосподарських земель в країні.

Шмигаль також додав, що відкриття ринку землі є важливим кроком для захисту прав українських фермерів. Аграрії отримають переважне право на придбання ділянки, яку орендують.

Земельна реформа також передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

"Кредит зможуть отримати навіть малі фермери, які обробляють землю до 500 га, і які не мають кредитної історії", – підкреслив Шмигаль.

Крім того, він додав, що для покупки землі потрібно буде офіційно показати свої кошти. Всі транзакції будуть йти через банк, а всі договори будуть перевірятися нотаріусами.

Запуск ринку землі в Україні

З 1 липня 2021 року в Україні запускається ринок сільськогосподарських земель. На першому етапі купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Міністерство економіки оцінює вартість гектара землі відразу після запуску ринку в 50-60 тис.грн.

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко опублікував перелік документів, необхідних для продажу землі з 1 липня.