Необхідно перевірити наявність кадастрового номера у земельної ділянки / фото УНІАН Володимир Гонтар

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко опублікував перелік дій та документів, необхідних для продаж землі з 1 липня.

Про це Лещенко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Читайте такожПарламентарії готуються до останніх кроків перед запуском ринку землі в Україні

Зокрема, необхідно перевірити наявність кадастрового номера у земельної ділянки.

"Наявність номера можна перевірити на публічній кадастровій карті України. Якщо кадастрового номера немає, зверніться до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення або відновлення меж ділянки в натурі і зареєструйте ділянку в Державному земельному кадастрі", – написав він.

Після реєстрації ділянці буде присвоєно кадастровий номер.

Далі необхідно зареєструвати право власності в державному реєстрі прав на нерухоме майно, якщо це не було зроблено раніше. Для цього можна звернутися до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, нотаріуса або ЦНАП.

"Для реєстрації права власності підготуйте документи: виписку з Державного земельного кадастру; копію та оригінал паспорта та ідентифікаційного номера; підтвердження сплати адміністративного збору; документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину)", – зазначив міністр.

Після реєстрації права власності на землю громадянин отримає паперову або електронну виписку з Державного реєстру прав.

Лещенко підкреслив, що реєстрація права власності та зазначений пакет документів зможуть гарантувати право користування, володіння або розпорядження земельною ділянкою, щоб уникнути багатьох ризиків.

Запуск ринку землі в Україні

З 1 липня 2021 року в Україні запускається ринок сільськогосподарських земель. На першому етапі купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Міністерство економіки оцінює вартість гектара землі після запуску ринку в 50-60 тис. грн.