«Нафтогаз» оскаржив зобов'язання виплатити 90% дивідендів / фото УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію постанови Кабінету міністрів у частині, згідно з якою Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» повинна сплатити державі дивіденди в розмірі 90% від чистого прибутку компанії за підсумками 2018 року до 1 липня 2019 року.

Читайте такожУкраїнські газові сховища заповнені на 43%

Відповідну постанову суду від 27 червня було опубліковано 1 липня.

Так, своєю постановою суд зупинив дію постанови Кабінету міністрів України від 24 квітня 2019 року "Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на сплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2018 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави" виключно стосовно компанії «Нафтогаз України», у тій частині, де для компаній, які за підсумками 2018 року одержали чистий прибуток більш як 50 млн грн, затверджено базовий норматив дивідендів у розмірі 90%.

Зазначеною постановою Кабміну затверджено базовий норматив залежно від суми отриманого прибутку за підсумками 2018 року, згідно з яким, якщо такий дохід понад 50 млн грн, то норматив затверджено на рівні 90%, якщо ж прибуток менш як 50 млн грн, то норматив 50%. При цьому сплата дивідендів має відбутися не пізніше за 1 липня року, що наступає за звітним періодом.

Разом з цим, для чотирьох суб'єктів господарювання ("Державний ощадний банк України", "Укргідроенерго", "Укрзалізниця" і "Об'єднана гірничо-хімічна компанія") затверджено норматив у розмірі 30% без прив'язки до розміру отриманого ними прибутку за підсумками 2018 року.

У матеріалах справи суд зазначив, що такий підхід може вказувати на порушення Кабміном положень Господарського кодексу України шляхом закріплення на законодавчому рівні нерівного становища суб'єктів господарювання, які в силу особливостей свого становища або статусу повинні отримувати однакові умови здійснення ними діяльності.

За підсумками діяльності в 2018 році НАК «Нафтогаз України» як окрема юридична особа отримала чистий прибуток у сумі 13,6 млрд грн, що підтверджується звітом про фінансові результати.

Постанова суду є виконавчим документом і підлягає негайному виконанню від дня її ухвалення незалежно від її оскарження та відкриття виконавчого провадження.

Як повідомляв УНІАН, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вже в серпні може призупинити імпорт газу, який зараз закуповується для закачування до підземних сховищ, якщо в найближчий місяць не віднайде на це фінансові ресурси. Зокрема, розглядалося питання з розстрочкою виплати дивідендів державі.

24 квітня Кабінет міністрів України підвищив норматив відрахувань частини чистого прибутку державних підприємств до бюджету на 2019 рік з 75% до 90%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram