этот материал доступен на русском

Росії потрібний короткий транзитний контракт з Україною до запуску газопроводів в обхід - Reuters

13:05, 26 липня 2019
Енергетика
1131 0
Ілюстрація / REUTERS

Москва буде домагатися від Києва укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу після 2019 року, сподіваючись виграти час для завершення будівництва газових магістралей, що йдуть в обхід України.

Читайте такожУ "Нафтогазі" готуються до закінчення газового контракту з РФ в 2020 році: розглядають можливість постачання катарського газу

Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела, які знайомі з планами російської сторони.

"Короткий договір дозволить Росії добудувати інфраструктуру, необхідну, щоб позбавити Україну статусу основного транзитера російського газу, і скоротити необхідність в укладенні довгострокового договору", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що укладення транзитного договору ускладнене політичним конфліктом між Києвом і Москвою, судовими суперечками між російським газовим холдингом "Газпром" і українською енергетичною компанією "Нафтогаз", а також незавершеним відділенням оператора української ГТС від "Нафтогазу".

"Крім того, Москва заявляла, що переговори по транзитному контракту з Україною можуть пройти тільки після формування в країні нового парламенту та уряду, однак і цей процес ще не закінчений", підкреслює видання.

Ілюстрація / REUTERS

На переговори чинить тиск і загроза санкцій США, які можуть торкнутися підрядників "Північного потоку-2".

Росія планує вдвічі збільшити потужність північноєвропейського транзитного маршруту із запуском "Північного потоку-2", і почати поставки до ЄС через Чорне море "Турецьким потоку", що поступово призведе до скорочення транзиту через Україну.

"Україна хотіла б довгостроковий договір, 10-річний. Нам це невигідно, нам би вистачило і року, щоб ми зібралися з силами та запустили всі ці потоки", - повідомило Рейтер джерело, яке знайоме з переговорами Росії та України.

Європейське джерело та два інших, що знайомі з планами "Газпрому", підтвердили позицію Москви. Газпром та Міненерго РФ відмовилися від коментарів.

Європейський Союз, посередник у газових переговорах між Москвою і Києвом, запросив обидві сторони на новий раунд переговорів 16 вересня, сказали джерела. Сторони вже проводили кілька зустрічей, на яких не знайшли прийнятного для всіх рішення про контракт на транзит.

Як повідомляв УНІАН, російський монополіст "Газпром" розраховує запустити "Північний потік-2" до кінця року, але проект ще чекає дозволу на будівництво труби від Данії. Дві третини газопроводу вже побудовано.

Першу нитку "Турецького потоку" потужністю 15,75 мільярда кубів на рік, призначену для турецького газового ринку, буде запущено до кінця року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter