Через пасивність Укрнафти і зупинку Укрнафтобуріння в країні катастрофічно не вистачає газу,, сказав експерт / Фото УНІАН

За рік після так званої націоналізації ПАТ "Укрнафти" через пасивність нового менеджменту цього підприємства і чиновників Державної служби геології та надр (Держгеонадра) Україна втратила видобуток газу до 1 мільярда кубічних метрів, і змушена тепер у великих обсягах імпортувати блакитне паливо. Відповідно підконтрольна "Укрнафті" видобувна компанія "Укрнафтобуріння" перестало наповнювати держбюджет податковими відрахуваннями.

Про це у середу, 22 травня, в своєму виступі у парламенті заявив народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко, виступаючи проти прийняття законопроєкту №8316 про критичну інфраструктуру.

"Рік тому держава забрала у умовних "негідників" таке дуже успішне підприємство, яке займалося нафто- і газовидобутком, це — "Укрнафтобуріння". Воно видобувало 0,6 мільярда кубів газу – 600 мільйонів, це дуже потужний обсяг. Його забрали влітку, зупинили з 1 грудня минулого року, забравши ліцензію, припинивши бездарним рішенням відповідно Укрдержгеонадра і пасивністю керуючої компанії "Укрнафта". В результаті нам (країні. — Ред.) сьогодні не вистачає катастрофічно газу, ми будемо вимушені закуповувати його по імпорту в величезних обсягах. А ми втратили реально до 1 мільярда видобутку, і підприємство зараз стоїть, і податки не платяться. От конкретний наслідок таких дій і таких рішень", — заявив парламентар.

Відео дня