В Україні продовжують зростати тарифи / фото УНІАН

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила ціну на газ для населення у вересні на рівні 4,7 грн за куб.м, що на 45,2% вище, ніж місяцем раніше.

Як сказано в повідомленні прес-служби компанії, ціна вказана з ПДВ, але без урахування вартості розподілу (доставки) газу в рамках тарифу «місячний».

Читайте також"Нафтогаз» збільшив чистий прибуток у 4,5 разиТариф

"Ті, хто купують газ за тарифом "місячний", тепер знатимуть вартість 1 куб.м блакитного палива до того, як почнуть його споживати. У вересні вона складе - 4,7 грн за куб.м з ПДВ (без вартості розподілу)», - сказано в повідомленні.

Відео дня
Скріншот "Нафтогаз"

Ціна зростатиме

При цьому для споживачів тарифу "річний" компанія має намір підвищити ціну в другій половині вересня. Перші два тижні вересня літню ціну можна зафіксувати на рівні 4,73 грн за куб.м з ПДВ (без вартості розподілу). А з 16 по 30 вересня ціна тарифу буде 5,24 грн за куб. м.

У "Нафтогазі" нагадали, що цей тариф передбачає, що клієнт протягом 12 місяців буде платити за газ рівними частинами.

"При підключенні цього тарифу не потрібно робити ніяких передоплат і є можливість точно знати, скільки потрібно буде платити за газ на місяць», - пояснила прес-служба.

Потрібен договір

Згідно з інформацією на сайті, скористатися тарифом "річний «можуть тільки клієнти газопостачальної компанії» Нафтогаз України", які уклали договір.

Ринок газу

  • З 1 серпня 2020 року в Україні почав працювати ринок природного газу для побутових споживачів. Очікувалося, що ціни на газ в Україні підуть вгору після відкриття ринку газу для населення з 1 серпня, але завдяки заповненості підземних сховищ газу (ПСГ) це відбудеться не так стрімко, як могло б бути.
  • 7 серпня 2020 року "Нафтогаз" оприлюднив тарифні плани з продажу газу населенню і бізнесу.
  • 17 серпня "Нафтогаз" запропонував споживачам замовити газ на рік вперед за фіксованою ціною.