Будівництво "Північного потоку-2" / фото REUTERS

Про це повідомила «Німецька хвиля».

Так, екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) оскаржила у Вищому адміністративному суді землі Мекленбург - Передня Померанія в Грайфсвальді видачу дозволу на введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2".

У заяві, опублікованій на сайті організації сьогодні, 5 серпня, вказується, що DUH домагається повторного розгляду заявки на введення газопроводу в експлуатацію з боку Гірничого управління міста Штральзунд. Саме це управління відповідає в ФРН за видачу дозволу на будівництво і експлуатацію нового газопроводу.

Екологи вважають, що при початковому вивченні заявки не було враховано "нових наукових відомостей про неконтрольовані витоки метану при видобутку, транспортуванні і переробці природного газу". І при оцінці екологічної безпеки проекту в 2018 році наголос було зроблено тільки на можливості витоків метану виключно в море з самого трубопроводу. Однак такий підхід є неповним, оскільки не враховується можливість витоків при видобутку, транспортуванні і переробці природного газу. Згідно з новими науковими даними, емісія метану, який у 86 разів шкідливіший для клімату, ніж CO2, при видобутку газу набагато вища, аніж вважалося раніше.

Читайте також"Газпром" може відновити прокладку "Північного потоку-2" в Данії - росЗМІ

На думку керівника відділу DUH з питань енергетики та захисту клімату Константіна Цергера, незважаючи на прогресуючу кліматичну кризу, газопровід цементує на десятиліття імпорт до Німеччини шкідливого для клімату природного газу. "Ми впевнені, що "Північний потік-2" на основі актуальних наукових відомостей не було б дозволено", - заявив він.

Експерт зазначив, що зараз необхідно взяти до уваги нові методи вимірювання витоків метану, оскільки вони підтверджують вплив трубопроводу на наш клімат. У скарзі DUH також закликає розглянути це питання в Європейському суді.

Зазначається, що будівництво газопроводу було призупинено через запроваджені США в грудні 2019 року санкції проти підрядників газопроводу. 15 липня глава американського зовнішньополітичного відомства Майкл Помпео попередив, що учасники проекту з будівництва "Північного потоку-2" підпадуть під закон CAATSA "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" від 2017 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram