этот материал доступен на русском

Китай випробував «ядерний» сценарій у торговельній війні проти США: продав американські облігації

18:55, 23 травня 2019
Фінанси
1765 0
Ілюстрація / REUTERS

Китай провів обмежених масштабів випробування так званого «ядерного» сценарію у торговельній війні проти США. Азійська країна продала американські державні облігації на суму у 20 мільярдів доларів. Не виключено, що вона взагалі може позбутися таких активів. Якщо це станеться, на глобальних ринках може початися хаос.

Про це пише Business Insider, нагадуючи, що Китай – найбільший іноземний власник державного боргу США. Він володіє американськими цінними паперами на 1,2 трильйона доларів. Таким чином, йому належить 7% від ринку в цілому. Нещодавній продаж був найбільшим за останні два роки.

Читайте такожТорговельна війна США та Китаю закінчиться не раніше квітня - Bloomberg

При цьому зазначається, що друга найбільша економіка світу час від часу продає американські боргові папери, щоб поповнити свої золотовалютні запаси чи зміцнити юань. Однак, цього разу не схоже, щоб продаж був обумовлений цими звичними причинами. Ідея завдати фінансовий удар Вашингтону набирає обертів.

«Багато китайських вчених обговорюють можливість повного продажу облігацій США і як саме це зробити», - сказав головний редактор китайського державного видання Global Times Ху Сідзін.

Повний продаж державних облігацій США з боку Китаю ослабить долар і підвищить вартість американських боргів. Це спричинить серйозне потрясіння для американської економіки. UBS нещодавно спрогнозував, що такі події підвищать дохідність 10-річних облігацій США на 30-40 базових одиниць. Таким чином, стрибок складе на 2,754% від їхньої нинішньої дохідності.

Читайте такожКитай знизив курс юаня до долара до нового мінімуму

У свою чергу, виконавчий директор Bloomberg Джо Везенталь вважає, що показник може і впасти, якщо «люди зрозуміють, що цей ядерний означає розрив у китайсько-американських відносинах». Федеральний резерв може відреагувати на вчинок Пекіна відстрочкою підвищення базової процентної ставки, щоб не допустити найгіршого глобального економічного падіння. А це може підштовхнути інвесторів до купівлі американських державних облігацій.

Разом з тим, мало вірогідно, що Китай наважиться з усіх сил натиснути на це гачок. У світі не так багато ринків, які могли б поглинути його масивні резерви й запропонувати за це такі ж привабливі доходи, як США. Будучи важливим гравцем глобальної торгівлі, Китаю також потрібні доларові резерви для міжнародних операцій. Продаж американських облігацій може також зміцнити юань, що зробить китайський експорт більш дорогим. Китайські товари стане важче продавати, а державна валюта може вийти з-під контролю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter