этот материал доступен на русском

У НБУ розповіли, коли дозволять бізнесу вільно купувати валюту

14:34, 13 лютого 2020
Фінанси
225 0
Ілюстрація REUTERS

Національний банк України дозволить бізнесу вільну купівлю валюти без обмежень зобов'язаннями за зовнішньоекономічними контрактами, коли буде ясність щодо подальшої співпраці нашої країни з Міжнародним валютним фондом.

Читайте такожНБУ дозволив іноземним банкам торгувати валютою за гривню між собою

Про це заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій у ході зустрічі з представниками бізнесу в Європейській Бізнес Асоціації.

Він зазначив, що регулятор вже готовий до зняття цього обмеження, але для цього потрібні певні макроекономічні передумови.

«Правління ухвалило рішення зняти це обмеження, коли буде ясність у відносинах з МВФ», - сказав Чурій.

При цьому він попередив, що дозвіл вільно купувати валюту призведе до підвищення волатильності на валютному ринку.

Як повідомляв УНІАН, Україна і Міжнародний валютний фонд досягли домовленості про нову трирічну програму розширеного фінансування обсягом 5,5 млрд дол. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів МВФ.

Голова НБУ Яків Смолій у грудні 2019 року заявляв, що рішення про нову програму може бути затверджене в першому кварталі 2020 року, а серед попередніх умов для укладення угоди назвав ухвалення в Україні законів про неможливість повернення неплатоспроможного банку колишнім власникам, створення єдиних юридичних осіб податкової та митної служб, обіг сільськогосподарських земель.

У рамках оновленого валютного законодавства, яке діє з лютого 2019 року, Нацбанк скасував понад 30 валютних обмежень, проте ряд з них продовжують діяти. Зокрема, бізнес може купувати валюту в межах потреби в ній згідно із зовнішньоекономічним контрактом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter