Експерти розповіли, що украпить курс гривні до долара \ фото УНІАН

Поширення дії "зернового коридору" на інші сильні експорті позиції України, зокрема, метал та руду, дозволить отримати додаткові валютні надходження та укріпити курс гривні.

Про це заявили економічні аналітики, опитані виданням ГМК Центр.

Експерти зазначають: питання стабілізації ситуації на валютному ринку вкрай гостре. Сьогодні у розробці знаходиться документ про запровадження 10% мита на весь імпорт. Це, на думку уряду, має скоротити попит на валюту для імпорту. Але економісти наголошують: у перспективі такий крок викличе черговий виток інфляції у країні, а собівартість украінської продукції зросте ще більше. Тож замість введення чергового податку слід обрати інший шлях – стимулювати експорт.

Відео дня

"На тлі зниження цін на метал та руду (світові ціни на продукцію ГМК впали на третину - ред.) експортний виторг дещо знизиться. Але навіть цей рівень при зростанні експорту сприятиме підтримці курсу національної валюти", – впевнений Володимир Панченко, доктор економічних наук, партнер компанії KSP Strategies. 

Наразі експорт металургійної продукції ускладнений: західні залізничні переходи не справляються, тож необхідно якомога швидше розблокувати порти для експорту металу та руди. 

"Зараз вкрай важливо отримати доступ до інших ринків, крім Європи. Наприклад, можна було б постачати труби на найбільші ринки – США та Близького Сходу. Українська дипломатія досягла успіху, коли в США було скасовано 25% імпортного мита на сталь з України. Але фактично скористатися цим ніхто не може – закрито шляхи експорту. Це також зростання економіки не тільки за рахунок зростання обсягів виробництва, а й за рахунок нормалізації роботи портів", - резюмували у виданні. 

Як відомо, наразі НБУ витрачає близько $2 млрд щомісяця на утримання валютного курсу. За підрахунками економістів, розблокування експорту зерна, яке дасть додатково мільярд доларів валютних надходжень, вже допомогло знизити курс долару до 38 грн. Поширення дії "зернової угоди" на метал та руду, за оцінками, дасть змогу повернути курс до керованого коридору 30-33 грн/$.

Вас також можуть зацікавити новини: