Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Генштаб

Ключовим завданням влади зараз є створення дійсно працюючих, збалансованих норм мобілізації, які можна виконати, та які не будуть паралізувати роботу частини країни. Тому, на переконання Європейської Бізнес Асоціації, законопроєкт про мобілізацію має бути свідомо доопрацьований, аби не зупинити роботу країни і, зокрема, її економіки. 

"Важливим є питання бронювання працівників для продовження роботи бізнесу. Наразі забронювати критично важливих фахівців чи експертів в компанії особливо складно. При цьому, економічний сектор держави має працювати на повну задля забезпечення потреб держави та армії. Тож з метою формування балансу, задля належного функціонування економіки в країні, важливо додатково передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але в той же час активно працюють та сплачують податки до бюджету України", - наголосили у ЕВА. 

Там також нагадали про систему автоматичного бронювання, яка не так давно озвучувалась представниками Уряду, та мала на меті запровадження автоматичного бронювання працівників з урахуванням певних критеріїв. 

Відео дня

"Така додаткова опція до вже передбачених інструментів бронювання критичних співробітників дозволить розширити категорію заброньованого працездатного населення, що матиме позитивний економічний ефект та дозволить як збалансувати економічну ситуацію в країні, так і створити додаткові надходження до бюджету на військові потреби країни", - резюмували у ЕВА. 

Нагадаємо, раніше у Кабміні запропонували схему, згідно з якою бронювати можна було б лише працівників з зарплатнею від 35 тис грн. Ця схема викликала хвилю критики від експертів та військових як така, що може спровокувати розкол у суспільстві. Крім того, це може призвести до колапсу у найбільших сферах української економіки – аграрній та промисловій, де традиційно зайнято багато працівників, але зарплати менші, ніж вказана Кабміном "стеля".