Уникнути значного тиску на національну валюту можливо / фото УНІАН

Інвестиційний банкір Сергій Фурса вважає, що фінансова допомога Україні від партнерів дозволить зменшити тиск на гривню у 2023 році.

"Поки Національний банк України друкує обмежену кількість купюр, тиск на гривню буде мінімальний. Це ми побачили останні кілька місяців, коли була організована фінансова підтримка України наших партнерів. Ми отримуємо понад 4 мільярди доларів щомісяця, що також дозволяє зменшити тиск на курс гривні", - пояснив Фурса для "Еспресо".

Інвестиційний банкір підкреслив, що дуже важлива допомога Україні від західних союзників.

Відео дня

"Наступного року так само, якщо ми будемо отримувати фінансову допомогу, то зможемо втримати курс гривні. Фінансова допомога дозволить нам, навіть при великому дефіциті бюджету, уникнути значного тиску на національну валюту", - додав Фурса.

Курс під час війни:

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну був плаваючий курс гривні.

Національний банк з 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за якими уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам, – раніше відповідний курс не повинен був відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.

Нацбанк України 21 липня послабив офіційний курс гривні на 25% - до 36,57 грн/дол.

У проект держбюджету на наступний рік Кабмін заклав середній курс гривні 42,2 грн/дол., а наприкінці 2023 року чиновники прогнозують його на рівні 50 грн/дол.

В уряді прогнозують, що у 2023 році курс долара досягне 50 гривень, а індекс споживчих цін складе 30,6%. За вказаним прогнозом, на початку наступного року курс долара становитиме 42 гривні, а в кінці – гривня девальвує до 50. 

Регулятор може повернутися до плаваючого валютного курсу за умови збалансування стану валютного ринку.