В Україні планують заборонити оформлення співробітників ФОПами / фото ua.depositphotos.com

В Україні хочуть обмежити можливість оформлення співробітників ФОПами (фізичними особами-підприємцями).

Про відповідну ініціативу розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає "Обозреватель".

Зазначається, що таке обмеження має запобігти ухиленню від сплати податків із зарплат українців. Адже, коли працівника оформлюють у штат, йому потрібно платити 22% ЄСВ та 19,5% ПДФО, а ФОПу – лише 5% із зарплати.

Відео дня

"Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як "зарплатних ФОПів". Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх", – заявив Гетманцев.

Окрім цього, він пропонує знизити ефективну ставку оподаткування, розширити можливості для декларування, запровадити сімейне декларування та запровадити за польською моделлю податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 мільйонів гривень.

"Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації, зараз м'яч на боці органів виконавчої влади", – додав Гетманцев.

Читайте такожВ Україні змінили мінімальний податок для українців, які працюють: що чекає на ФОПівНагадаємо. до цього ФОПам пообіцяли відстрочку штрафів за незастосування касових апаратів.

Вас також можуть зацікавити новини: