Федоренко сказав, коли Україна зможе застосовувати "рої" дронів на полі бою / колаж УНІАН, фото 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, скриншот

Застосовувати "рої" дронів зі штучним інтелектом (ШІ), які вмітимуть розрізняти цілі на полі бою, Україна зможе менш ніж за рік. Про це командир безпілотного полку "Ахілес" Юрій Федоренко розповів в інтерв'ю на YouTube-каналі Telegraf UA.

Він пояснив, що зараз Україна не можна застосовувати такий "рій" дронів, бо, щоб ШІ мав можливість виконувати ці завдання, його потрібно цьому навчити, а це непросто.

"Навчити штучний інтелект дуже складно. Ви бачили, яка броньована техніка противника зараз виїжджає на поле бою. Інколи, маючи вже значний рівень досвіду ведення бойових дій, я особисто 15 хвилин намагаюся зрозуміти, що ми знищили - БМП чи танк. Бо противник так все обварює зверху "сараями", "будками" і так далі, що об'єктивно не зрозуміло, що це за техніка, — каже командир полку БпЛА.

Відео дня

За його словами, навчити штучний інтелект розуміти, чому треба вражати саме цю ціль, а не іншу, є досить складним викликом, проте робота в цьому напрямку дуже активна. 

"За моїм переконанням, не кінець 2025-го, на жаль, але перша половина 2026 року має дати свої результати активного застосування дронів, які будуть координуватися і виконувати завдання, вже базуючись на штучному інтелекті", - припустив Федоренко.

Технології у війні: актуальні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, за прогнозом міністра цифрової трансформації Михайла Федорова Україна розробляє рішення, коли дроном на полі бою можна буде керувати з будь-якого міста. Він розповів, що задачею його міністерства є забезпечення максимально дистанційного керування дронами та впровадження повної автономності в подальшому, однак "це питання, можливо, років".

Також нещодавно ексголовнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний пояснив, як технології змінили характер війни з РФ, і припустив, як її можна виграти. За його словами, воєнно-технологічна революція сприє веденню такого типу війни, як війна на виснаження. При цьому ця війна "спрямована не стільки на захоплення територій, скільки на виснаження ресурсів та можливостей противника, створення хаосу та як наслідок знищення здатності нації до супротиву. Тому єдина стратегія перемоги України полягає "не тільки в роботі над лінією фронту, а й у формуванні системи "життєстійкості" країни та формуванні асиметричних спроможностей саме на основі технологічних рішень", зазначив він.

Вас також можуть зацікавити новини: