За словами парламентаря, протипіхотні міни - це не складне озброєння, але дуже ефективне / Колаж УНІАН, фото - УНІАН/Таня Поляковська, УНІАН/Віктор Ковальчук

Україна зможе використовувати, виготовляти та отримувати протипіхотні міни від партнерів вже на наступний день після підписання закону про вихід з Оттавської конвенції. Як передає кореспондент УНІАН, про це під час брифінгу сказав Роман Костенко, секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Відповідаючи на запитання УНІАН щодо того, якою тепер, після сьогоднішнього рішення парламенту, буде ситуація з протипіхотними мінами в Україні, він зазначив, що ВР ухвалила "історичне рішення", яке дасть нам "інструмент для захисту держави".

"Тому що Росія використовує протипіхотні міни, а Оттавська конвенція, в яку ми вступили, не давала нам можливості повною мірою це використовувати і захищати, в тому числі, свої фортифікаційні споруди і свою землю", - сказав він.

Відео дня

За словами депутата, "ми не вийшли, а зупинили Оттавську конвенцію на території України".

"І це нам дасть змогу не використовувати шлях виходу, який прописаний у Конвенції, протягом півроку. Це нам дасть можливості відразу після підписання цього законопроєкту на наступний день використовувати і виготовляти, і отримувати від наших партнерів протипіхотні міни, які дозволять нам краще обороняти нашу землю", - наголосив Костенко.

Крім того, зауважив він, цим рішенням ми "не тільки захищаємо бійців на полі бою, а і юридично їх захищаємо від, так би мовити, того, що до них можуть бути претензії щодо захисту нашої держави".

Так, за словами парламентаря, протипіхотні міни - це не складне озброєння, але дуже ефективне, і "налагодити виробництво мільйонів штук - це не складно", тож в цілому сьогоднішнє рішення "суттєво змінить" ситуацію на полі бою.

Костенко також навів приклад, що "у нас, мабуть, якщо із Білоруссю взяти, - більше трьох тисяч кілометрів кордону".

"І ми розуміємо, що з цими країнами у нас має бути ширина мінного поля щонайменше декілька десятків кілометрів. Це як такий превентивний захист", - сказав він.

Крім того, додав він, зараз ми зможемо посилити фортифікації мінними загородженнями, що "на суттєвий відсоток збільшить наші оборонні можливості".

Вихід України з Оттавської конвенції - що відомо 

Як повідомляв УНІАН, раніше президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про вихід нашої держави з Оттавської конвенції.

У Міністерстві закордонних справ пояснили вихід з Конвенції тим, що Україна опинилася в нерівній та несправедливій ситуації, адже Росія, яка не є учасницею Конвенції, активно використовувала протипіхотні міни з 2014 року.

Сьогодні, 15 липня, Верховна Рада України підтримала вихід нашої країни з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.

Вас також можуть зацікавити новини: