этот материал доступен на русском

«Київводоканал» запроваджує нові внески: за що доведеться платити мешканцям столиці

17:37, 05 грудня 2019
Різне
1321 0
«Київводоканал» запроваджує щоквартальні внески для споживачів / фото УНІАН

Від грудня цього року ПрАТ «Київводоканал» запроваджує щоквартальні внески для споживачів багатоквартирних будинків з метою забезпечення обслуговування будинкових лічильників води.

Читайте такожУ Києві подорожчає вода: нові тарифи

Про це повідомляє прес-служба КМДА з посиланням на директора розрахункового департаменту «Київводоканалу» Валерія Люліна.

За його словами, підприємство спрямує ці гроші на обслуговування, ремонт та повірку будинкових приладів обліку холодної води. Відповідний рядок буде відображений у квитанціях, які кияни отримають у січні.

Люлін пояснив, що це буде нарахування за 4-й квартал – жовтень, листопад і грудень – 2019 року.

За його словами, плата в середньому становитиме 10-20 гривень за квартал і залежатиме від кількості квартир і самих приладів.

Він нагадав, що у 2016 році був прийнятий закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Закон визначає, що постачальники комунальних послуг повинні обслуговувати будинкові лічильники коштом мешканців через механізм внесків, адже з тарифу вартість цих робіт була видалена.

«Із тарифу на воду повністю виключені витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку. Більше двох років ми їх обслуговуємо у разі виникнення аварійних ситуацій фактично власним коштом, не маючи відповідного джерела фінансування цих витрат. Після затвердження Кабінетом міністрів України методики з нарахування внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, ми сформували та затвердили разом із Київською міською державною адміністрацією розмір внесків на кожну окрему будівлю міста Києва», - пояснив Люлін.

Він зауважив, що в середньому мешканці міста протягом року мають сплатити лише чотири «досить посильні платежі».

«До процесу обслуговування водолічильників входить: щомісячний огляд, аварійний ремонт, усунення аварійних ситуацій; заміна непрацюючих задвижок, фільтрів; ремонт водолічильника та раз на чотири роки повірка», - йдеться у повідомленні.

При цьому звертається увага, що у внески вартість встановлення нових вузлів обліку не входить.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter