Експерт зазначив, що витрати на електроенергію становлять близько половини від загальної суми витрат водоканалів / фото ua.depositphotos.com

Українські водоканали загрузли в боргах. Загроза обмежень у подачі води нависла над кожним українським містом.

"Уся територія країни рівномірно покрита цією проблемою. Вона є в кожному абсолютно водоканалі", - розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в коментарі УНІАН.

Зазначається, що витрати водоканалів тільки зростають через:

Відео дня
  • подорожчання електроенергії;
  • зростання цін на реагенти для очищення води;
  • зростання цін на паливно-мастильні матеріали, необхідні для виїзду аварійних бригад;
  • збільшення податкового навантаження на підприємства;
  • через виїзд українців за кордон скорочується кількість споживачів послуг водоканалів, а отже, і їхній сумарний дохід.

За словами Харченка, витрати на електроенергію становлять близько половини від загальної суми витрат водоканалів, тому що подача води в крани та її відведення каналізацією виконується за допомогою електричних насосів.

Керівник асоціації водоканалів "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький зазначив, що чинні тарифи покривають лише 70% витрат підприємств.

"За даними Світового банку, Уряду України та Європейської комісії, загальні збитки в секторі централізованого водопостачання та централізованого водовідведення оцінюються в 4 мільярди доларів, а втрати - в 11,6 мільярда доларів. Фінансовий стан водопровідно-каналізаційних підприємств є критичним", - зазначив він.

Обмеження водопостачання в Україні - головні новини

"Рівнеоблводоканал" повідомив, що змушений обмежити подачу води споживачам Рівного через важке фінансове становище підприємства. Зазначається, що ситуація склалася через невідповідність тарифів на воду реальній економічній ситуації. Економічно обґрунтований тариф становить 57 грн за куб, водночас споживачі наразі платять лише 32 грн.

Попри те, що населення майже повністю розраховується за спожиті послуги, через застарілий тариф "Рівнеоблводоканал" накопичив 70 мільйонів гривень боргу перед постачальниками електроенергії та ще 45 мільйонів - перед "Рівнеазотом" за очищення стоків.

Нардеп Богдан Кицак наголосив, що практика водоканалу Рівного щодо часткового обмеження водопостачання через фінансові труднощі надалі поширюватиметься іншими містами України.

Вас також можуть зацікавити новини: