У 2023 році компанія Кадирова отримала суму, що дорівнює половині бюджету Чечні / фото t.me/RKadyrov_95

Глава Чечні Рамзан Кадиров, який погрожував боротися з ознаками фашизму в РФ, систематично обкрадає "власний народ". Чеченський ватажок створив кілька компаній, які отримували гроші з бюджету на користь його найближчих родичів.

У розслідуванні "Проєкту" йдеться про топові чеченські фірми "Бенофон", "Орбіта", які мають 40 і 41 мільярд рублів виручки відповідно, а також вони володіють активами на 150 мільярдів рублів. Також у цьому списку фігурує якась компанія "Изумруд".

За даними розслідувачів, Кадиров через ці компанії отримує гроші, викрадені з бюджету або данину від бізнесменів. У цих компаній - один номінальний власник, майже немає співробітників і підрядників.

Відео дня

Журналісти зазначили, що 2023 року на рахунки "Бенофена" надійшло 64,8 мільярда рублів, третину з яких перераховано з бюджету Чечні:

  1. 1,49 мільярда рублів надійшло від мерії Грозного, вказавши, що кошти призначаються на ремонт міських шкіл. Загалом "Бенофон" отримав 16% бюджету міста, мером якого є племінник ватажка Чечні Хас-Магомед Кадиров.
  2. 16,3 мільярда рублів перерахували компанії, підконтрольні клану Кадирових, які отримують держконтракти. Ці фірми створюються через фонд імені Ахмата Кадирова, які очолює мама керівника Чечні. Наприклад, його компанія "МегаСтройИнвест" стала володаркою держконтрактів на 24 мільярди рублів. Вона ж перерахувала в "Бенофон" 3,2 мільярда рублів.
  3. Решта коштів надійшли від приватних фірм або були внесені готівкою.

Загалом у 2023 році компанія отримала суму, що дорівнює половині бюджету Чечні. Одночасно з неї вивели 58,9 мільярда рублів через механізм безвідсоткових позик, які виділили молодим чоловікам із Шалінського району.

Так, 30-річний водій таксі Муслім Мурадов отримав від "Бенофона" 4,6 мільярда рублів і ще стільки ж йому надали дві інші компанії. Загалом він позичив 14 мільярдів рублів, з яких 11 мільярдів рублів Мурадов перевів у готівку у відділенні держбанку ВТБ. Ще на 8,4 мільярда Мурадов купив близько тонни злитків дорогоцінних металів у тому ж банку. Решту 3 мільярди таксист передав іншим людям як безвідсоткову позику.

Загалом 48 мільярдів рублів із "Бенофона" розподілили між 15 чеченцями. 4,6 мільярда отримав начальник відділу ЖКГ Веденського району Дук-Ваха Мовсуров. Ще 2,2 мільярда видали 28-річному Аюбу Бердукаєву із Сержень-Юрту, який п'ять років тому був фігурантом кримінальної справи про крадіжку 13 тисяч рублів.

Крім цього, у сім'ї Кадирова є "бізнес" за межами Чечні. Так, на Сергія Кропачева записані частки в мережі кав'ярень Starbucks і ресторанів швидкого харчування McDonald's, які пішли з РФ. При цьому на Павла Кротова оформлені московські бізнеси, які раніше віджали кадировці.

Рамзан Кадиров - останні новини

Журналісти заявили, що у Кадирова є власний гарем. Деяким наложницям не було й 18 років. На час стосунків із ними глава Чечні наказував муллам оформляти ніках (одруження за ісламськими традиціями), щоб уникнути звинувачень у блуді. Окрім того, Кадирова підозрюють у причетності до низки гучних політичних убивств.

Протягом 2023 року в ЗМІ не вщухали розмови про важку хворобу ватажка Чечні. Також повідомлялося, що Кадиров готує собі наступника.

Вас також можуть зацікавити новини: