ЄС підтримає енергоефективність в Україні / фото УНІАН

Україна і Європейський Союз підписали угоду про виділення другого траншу з боку ЄС у розмірі 54 млн євро для роботи Фонду енергоефективності, метою якого є надання фінансової й технічної допомоги для енергомодернізації житлового фонду України.

Читайте такожНа енергоефективність у 2019 році виділять близько 14 мільярдів - прем'єр

Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, відповідний договір підписали віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко і Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан.

Відзначається, що кошти буде спрямовано до мультидонорського фонду, управління яким здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).

«Підтримка ЄС спрямована на реалізацію програм у рамках Фонду енергоефективності. Це надання безповоротних грантів ОСББ для здійснення заходів з енергоефективності, підтримка ОСББ у підготовці заяв до фонду. Також ми домовилися про допомогу наших німецьких партнерів у підготовці енергоаудиторів, які працюватимуть у всіх регіонах України», - цитує прес-служба Зубка.

У прес-службі нагадали, що перший транш у розмірі 50 млн євро на Фонд енергоефективності Україна отримала ще в червні.

Як повідомляв УНІАН, на початку червня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про створення в Україні Фонду енергоефективності.

Наприкінці березня 2018 року Кабмін затвердив положення про наглядову раду Фонду енергоефективності, а в травні - порядок його формування.

11 вересня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оголосило конкурс з відбору незалежних членів наглядової ради Фонду енергоефективності.

Кабмін зареєстрував юридичну особу «Державна установа «Фонд енергоефективності» 25 липня і призначив виконувачем обов'язків директора фонду Юлію Головатюк-Унгуряну.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram