Греція випустить короткострокові облігації для покриття боргів, термін погашення яких наступить ближче до кінця серпня, щоб уникнути дефолту через відстрочення виплати наступного траншу міжнародної фінансової допомоги, повідомляє Reuters з посиланням на джерело у грецькому уряді.

"У п'ятницю з'явиться заява щодо обсягу випуску та інші подробиці", - повідомив чиновник, який побажав залишитися неназваним.

20 серпня Греція повинна виплатити борг у розмірі 3,2 мільярда євро.

Аукціон додаткових короткострокових облігацій відбудеться наступного тижня спільно з аукціоном тримісячних облігацій, які повинні будуть рефінансувати облігації на суму 1,6 мільярда євро, випущені раніше.

Греція, в якій проживає близько 10,8 млн. чоловік, виявилася однією з найбільш вразливих економік Європи.

В умовах поглиблення економічної кризи країна повністю залежить від допомоги європейських партнерів і Міжнародного валютного фонду, які в останні тижні посилили тиск, затримуючи подальші виплати до появи оцінки сумлінності втілення Грецією узгоджених реформ.

Оцінка успіхів Греції у дотриманні умов програми допомоги, яку проводять в Афінах інспектори ЄС і МВФ, як очікується, з'явиться не раніше ніж у вересні.

Підсилюючи невизначеність, грецькі політичні лідери сперечаються про скорочення бюджету на 11,5 мільярда, до якого треба вдатися, щоб задобрити кредиторів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram