этот материал доступен на русском

Заборона на анонімність: в Росії почали діяти нові правила ідентифікації в месенджерах

11:58, 05 травня 2019
Зв'язок
6339 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожУ Росії може з'єднання явитися мобільний оператор для військових

Відповідну постанову прем'єр Дмитро Медведєв підписав 27 жовтня минулого року, опублікована вона була 6 листопада. У тексті документа сказано, що постанова набирає чинності через 180 днів з моменту опублікування, пише РБК.

Згідно з постановою ідентифікація користувача проходитиме таким чином: месенджери будуть запитувати інформацію про користувача у стільникового оператора, той зобов'язаний буде надати запитувані дані протягом 20 хвилин. У разі якщо оператор не надасть інформацію про користувача або у базі даних не виявиться відповідних відомостей, ідентифікація не вважатиметься пройденою.

Стільниковий оператор зі свого боку, згідно з постановою уряду, зобов'язаний вносити в свої бази даних, як відомості про те, яким додатком користується абонент, так і унікальний код ідентифікації.

Голова Роскомнагляду Олександр Жаров пояснював, що нові правила ідентифікації користувачів месенджерів допоможуть «створенню безпечного комунікаційного середовища». Він підкреслював, що користувачі можуть використовувати під час спілкування в месенджерах не свої номери телефонів, а анонімність ускладнює роботу правоохоронців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter