Головною причиною ДТП є перевищення швидкості руху / фото vn.npu.gov.ua

У період з січня по квітень 2019 року в Україні сталося 47445 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинули 822 людини.

Читайте такожОбмежувачі швидкості автомобілів в ЄС стануть обов'язковими з 2022 року

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький під час Національного Форуму з безпеки на транспорті.

«У період з січня по квітень 2019 року в Україні сталися 47445 ДТП. З цієї кількості 7804 особи отримали травми різного ступеня і 822 особи загинули», - сказав він.

За словами Білошицького, головною причиною ДТП є перевищення швидкості руху.

«Частка ДТП у результаті перевищення швидкості руху становить 35%, порушення правил маневрування - 20%, порушення правил проїзду перехресть - 8%, порушення правил переїзду переходів - 8% і недотримання безпечної дистанції - 6%», - повідомив він.

При цьому Білошицький зазначив, що для зменшення кількості ДТП з 26 квітня по 12 травня проводиться комплекс профілактичних заходів в сфері безпеки на транспорті.

«У цей період значно збільшується кількість екіпажів поліції. Щодоби на зміну виходять 1400 екіпажів, з яких 500 зосереджені на дорогах міжнародного та державного значення», - сказав він, додавши, що з 26 квітня було зафіксовано понад 67 тис. порушень правил дорожнього руху, з яких 3200 - водіння в нетверезому стані.

Також заступник начальника Департаменту патрульної поліції повідомив, що з моменту використання пристроїв вимірювання швидкості TruCam (з жовтня 2018 року) було зафіксовано понад 150 тис. випадків перевищення швидкості.

«На даний момент по всій території України працює 75 пристроїв», - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, у квітні уряд затвердив державну програму підвищення безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, яка передбачає зменшення смертності на дорогах до 2020 року не менше ніж на 30%.

Раніше Міністерство інфраструктури відзначало, що, починаючи з 2018 року, щорічно буде спрямовуватися на підвищення безпеки на дорогах 5% коштів, зібраних в Дорожньому фонді, який працює з 1 січня 2018 року. За даними голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту Ярослава Дубневича, за 26 років незалежності України на дорогах загинуло близько 160 тис. осіб, понад 5 млн осіб були травмовані. Щорічно на дорогах гине близько 5 тис. осіб. За даними експертів Світового банку, травми і смерті на автошляхах в Україні призводять до щорічних збитків у розмірі 5 млрд дол.