У МОЗ переконані, що збільшення штрафів неминуче / фото УНІАН

В Україні можуть збільшити штраф для водіїв, які не хочуть пропускати карету "швидкої допомоги".

Про це під час щоденного брифінгу заявив глава МОЗ України Максим Степанов.

Читайте такожБільшість машин "швидкої допомоги" в Україні не встигають на виклики – МОЗ

Водії не пропускають медиків

"Існує проблема щодо того, як водії пропускають "швидку допомогу". І я переконався сам, коли ми їздили на виклики. Не завжди наші водії, які перебувають на дорогах, пропускають карету швидкої допомоги".

Степанов також додав, що покарання слід посилити, оскільки від швидкості пересування автомобіля з медиками залежить життя громадян.

"Мені здається, що треба суттєво збільшувати штрафи та покарання для тих, хто не пропускає "швидку". Йдеться про життя громадянина, час може йти на хвилини, тому важливо швидко довезти людину до лікарні".

Статистика

Станом на 27 липня 2020 року близько 67% машин "швидкої допомоги" не приїжджають на виклик вчасно. Таким чином дві третини пацієнтів не отримують необхідну екстрену медичну допомогу. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов та заступник міністра Ірина Садов'як під час брифінгу заявили, що тільки 17 – 18% "швидких" вкладаються у відведений час.

Встановлені нормативи становлять 10 хвилин по місту і 20 хвилин по передмістю. За цей час мають доїжджати не менше 75% "швидких". Із загальної кількості випадків, а це 6,8 мільйона дзвінків, – 4,7 мільйона є несвоєчасними.