Кандидати в президенти України висловили свою думку щодо ситуації навколо Уляни Супрун / фото УНІАН

П'ятеро кандидатів у президенти України в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" висловили свою думку щодо в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та медичної реформи, яку вона запроваджує.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, соратник якого ініціював суд щодо звільнення Супрун, вважає, що її незаконно призначили на посаду через її начебто подвійне громадянство. Також Ляшко розкритикував медичну реформу, назвавши її "геноцидом".

"Під приводом медичної реформи закривають ФАПи, закривають лікарні, немає державного контролю за цінами на ліки, внаслідок чого кожен другий українець не може купити ліки і не лікується", – сказав кандидат.

Відео дня

"Я не хочу, щоб вона проводила ту політику, яка позбавляє українців можливості лікуватися і отримувати медицину", – додав Олег Ляшко.

Кандидат у президент від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул також звинувачує Супрун у "геноциді українського народу". Вілкул вважає, що саме при Уляні Супрун до України повернулися епідемії таких хвороб як кір. Також кандидат закидає їй найнижчий рівень дитячої вакцинації.

Вілкул критикує медичну реформу, заявляючи, що вона передбачає закриття лікарень та запровадження платної медицини. Окрім того, він стверджує, що іноземці крадуть гроші на закупівлі ліків для українців. Також він незадоволений якістю ліків, які постачаються до України.

"Уляна Супрун – це геноцид українського народу. Її потрібно не лише вигнати з посади, а й зробити так, щоб вона не встигла втекти і понесла відповідальність за увесь цей геноцид та соціальні експерименти, які вона робить", – заявив Вілкул.

Мер Львова та кандидат у президенти від ВО "Самопоміч" Андрій Садовий впевнений, що 

Відставкою Супрун намагаються відволікти людей від реальних проблем – Садовий

ситуація з відставкою Супрун – це політична гра, яка має на меті відволікти увагу людей від реальних проблем.

"Я вважаю, що все це є велика політична гра, щоб відволікати людей від реального стану. Однією рукою її знімають [з посади], а іншою рукою її вертають. Тобто, це просто обман, велике шахрайство. І це шахрайство потрібно припиняти", – сказав Садовий. 

При цьому кандидат впевнений, що Супрун – не хабарниця: "В Україні важко щось скрити. Про кожного міністра люди розкажуть правду. Я багато чув різного, але я не знаю жодного випадку, щоби Супрун брала якісь хабарі".

Кандидат у президенти від партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко вважає, що питання охорони здоров'я – це не питання Супрун. На його думку має бути відповідна державна політика.

"Нам треба Міністерство охорони здоров’я і політику охорони здоров’я, а не "міністерство лікування хвороб". І я вважаю, що президент, який має важелі впливу, повинен одне з перших засідань провести саме щодо розробки політичної стратегії охорони здоров’я", – заявив Гриценко.

Ще один кандидат Віталій Скоцик переконаний, що на президентові лежить політична відповідальність за стан здоров'я і безпеку українців. Кандидат стверджує, що за роки президентства Петра Порошенка кількість населення України зменшилася майже на мільйон людей. Скоцик називає це "геноцидом українського народу". 

Читайте такожПри Супрун на закупівлі ліків зекономили 800 мільйонів - керівник пацієнтської організації (відео)

Нагадаємо, від 5 лютого Уляні Супрун тимчасово заборонили виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Заборона накладена в рамках позову народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука і діятиме до остаточного рішення суду. Водночас у соцмережах вже з'явився хештег "ПідтримуюСупрун". 

Згодом у суді пояснили, що ухвалили таке рішення у зв’язку з тим, що вона "занадто довго була виконувачем обов'язків", а також має два громадянства - українське і американське, що заборонено законом. Кабінет міністрів України подав апеляцію на це рішення.

12 лютого "Центр протидії корупції" повідомив, що пояснювальну записку до проекту постанови народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука щодо привласнення Уляною Супрун повноважень міністра писали на комп’ютері довіреної особи олігарха Ріната Ахметова, народного депутата Олександра Долженкова. Сам Мосійчук подібні звинувачення емоційно спростовує. У коментарях під дописом голови правління ЦПК Віталія Шабуніна той звинуватив його у брехні і фальсифікації, заявивши, що пояснювальну записку готувала його помічниця Тетяна Кавепещенко.

14 лютого суддя Окружного адміністративного суду вирішив скасувати рішення, ухвалене кілька днів тому – на час судового розгляду основної справи за позовом нардепа Ігоря Мосійчука Уляна Супрун зможе працювати як виконувач обов'язків міністра.