Пластик знаходять всюди / фото facebook.com/ulanasuprun

Пластиком забруднена навіть вода — як у крані, так і в пляшках. В одному з досліджень понад 80% зразків води, які взяли в різних частинах світу, були забруднені мікропластиком.

Читайте такожСупрун пояснила важливість споживання води і зруйнувала один з міфів

Про це на своїй сторінці у Facebook пише в.о. глави МОЗ Уляна Супрун. "Мікропластик настільки поширений, що вбудовується в наш харчовий ланцюжок. Деякі організми, до прикладу, планктони, можуть поглинати пластик, далі їх їдять більші тварини й, насамкінець, мікропластик потрапляє до нашого столу", - йдеться у її повідомленні.

Відео дня

Попри те, що приблизно 90% мікропластику виводиться з людського організму, цього може бути достатньо, щоб викликати локальні запалення, впливати на мікробіом травної системи, вивільняти токсини, зазначила Супрун.

"Сьогодні людство виробляє майже 300 мільйонів тонн пластику щороку, половина з яких — для одноразового використання. А понад 8 млн тонн пластику потрапляє в океан. Проблема набрала глобального масштабу. Тому роль кожного важлива: менше використовуйте пластик, купуйте воду в склянках або беріть пляшку води з собою, щоб не купувати в магазині. За можливості — сортуйте пластик та віддавайте його на перероблення", - радить виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я.

Раніше співробітники приватного музею виявили в шлунку мертвого клюворила, тварини із загону китоподібних, 40 кілограмів пластику.