Валерій Дубіль: після оновлення парламенту ми зробимо українську медицину якісною та доступною

18:36, 11 квітня 2019
Країна
579 0
Валерій Дубіль / фото УНІАН

Так, на будівництво 30 амбулаторій за два роки вона витратила близько 5 млрд грн: «Ще рік тому ми попереджали, що влада не встигне звести і здати півтисячі амбулаторій. Гроші просто розікрали. Інакше, як пояснити витрачені на будівництво кількох десятків закладів космічні 5 млрд грн? І зараз Петро Порошенко знову обіцяє завершити будівництво 517-ти, тільки до кінця вже 2019 року. Ймовірно, схеми працюють», – сказав політик.

Валерій Дубіль вважає цю ініціативу простим піар-ходом, адже центральна влада не тільки не змогла реалізувати свою програму, а й не створила умов для передачі й утримання амбулаторій.

«У майже тисячі сільських амбулаторій фізично немає лікарів останні 5 років, і в найближчий час цю проблему не вирішити, бо студенти просто тікають за кордон через низькі зарплати. Влада обіцяла їх підвищити, переглядати щороку капітаційну ставку, та по факту у 2019 році для сімейних лікарів вона залишилася на рівні минулого року. Якщо врахувати, що в сільській місцевості витрат більше, бо з тарифу, який платять лікарю за пацієнта, він має утримувати ще й мережу ФАПів і платити зарплати персоналу, то молоді спеціалісти взагалі не будуть зацікавлені у роботі в селі», – обурюється нардеп.

Окрім того, влада останнім своїм рішенням вже забрала  понад 360 млн грн з виплат лікарям за українців, які не підписали декларацію.

«У будь-який момент влада може забрати фінансування. З чим залишаться громади? З троянським конем? Грошей на утримання амбулаторій у них немає. Тому вони й не поспішають брати участь у програмі. Додайте до цього ще суперечливість закону про фінгарантії і про розвиток сільської медицини: у першому ФАП може бути тільки у складі ЦПСМД, у другому – може існувати окремо», – пояснив заступник Голови партії.

Парламентарій наголосив, що у Верховній Раді вже лежать законопроекти, які зможуть витягнути медицину з прірви, проте для їхнього голосування потрібна політична воля: «Чинний склад парламенту показав, що не зацікавлений у роботі для людей. Впевнений, після його оновлення ми зробимо українську систему охорони здоров’я якісною і доступною для кожного», – резюмував Валерій Дубіль.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter