
Виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зруйнувала черговий медичний міф. За її словами, нейрони головного мозку можуть відновлюватись.
Читайте такожСупрун пояснила, як запобігти деменції
«Часто кажуть: “не нервуйся, нервові клітини не відновлюються”. А що як ми вже витратили безліч нейронів (нервових клітин), хоча б за останні буремні тижні? Насправді все не так катастрофічно. Так, нейрони гинуть. Але потім народжуються нові», – зазначила вона у Facebook.
Керівник МОЗ розповіла, що нейрони гинуть та народжуються протягом усього людського життя, хоча і з різною інтенсивністю. Найінтенсивніший нейрогенез (утворення нових нейронів) спостерігається у людей в дитинстві.
«При цьому нейрони гинуть передусім не через стрес, а через неправильне харчування, алкоголь, вихлопні гази, брак руху, та навіть навчання і спілкування», – наголосила вона.
Супрун запевняє – доки мозок живий, він постійно будує нейронні мережі. Відтак завдання людини – підтримувати здоров’я мозку, аби йому було легше це робити.
«Найкращою профілактикою хвороби Альцгеймера чи інших форм деменції є не життя у власній шкаралупі, де немає ані стресів, ані радощів, а активне соціальне, інтелектуальне і фізичне життя, в якому є свої виклики і навіть стрес», – вказала вона.
За словами Супрун, стрес насправді не вбиває нейрони, хоча може викликати тимчасове зменшення об’єму мозку.
«В це можна повірити — адже нервова та гормональна реакція на стрес це еволюційне пристосування. Реакція на стрес допомагає нам переживати скрутні часи, пристосовуватися, мобілізуватися та швидко вчитися, а не вбиває», – наголосила очільниця МОЗ.
«У мозкові все життя відбуваються перебудови нейронних мереж, поява і загибель нейронів, і нам необхідна стимуляція різноманітними чинниками, аби підтримувати здорову роботу мозку. Займайтеся спортом, харчуйтеся правильно й живіть активним соціальним життям. Прийти на виборчу дільницю і віддати свій голос також рахується», – підсумувала Супрун.
Раніше Уляна Супрун пояснила користь фізичної вправи - планки.