Побутова техніка представляє загрозу для здоров`я людини

14:06, 05 вересня 2007
Країна
5 0

Фени й електробритви калічать людей

За даними учених, пані, що щодня укладають волосся в пишні зачіски за допомогою фенів, а також їхні кавалери, що використовують електробритви, ризикують власним здоров`ям.

Вся справа у тому, що ця нешкідлива на перший погляд побутова техніка представляє загрозу для здоров`я людини.

Як показали експерименти, дія слабкого змінного магнітного поля призводить до пошкодження ДНК і подальшої загибелі клітин. Згубні процеси розтягуються в часі, проте, на думку фахівців, людського життя може бути досить, щоб повною мірою відчути наслідки прагнення до краси і щоденних контактів з фенами і електробритвами.

Як показали результати дослідження, виконаного співробітниками Університету Вашингтона під керівництвом Генрі ЛЕІ, у щурів, підданих дії слабкого магнітного поля з частотою близько 60 Гц, через 24 години виявлялося значне пошкодження генетичного матеріалу. Через 48 годин ефект був ще стійкішим. Також в мозку тварин були зареєстровані процеси апоптоза - програмованої загибелі клітин.

Проте, найнебезпечніше в контакті людини і електроприладів те, що негативна дія "знарядь краси", можливо, має властивість накопичуватися.

"Звичайно, жодна людина не піддається безперервній дії електромагнітного поля, що створюються фенами або електробритвами, впродовж декількох діб, а наслідок короткочасних "сеансів опромінювання" досить ефективно усуваються захисними системами організму, - розповів доктор Генрі ЛЕІ. - Проте, не виключено, що ці наслідки можуть бути незворотніми. І, враховуючи той факт, що люди користуються електричними приладами практично щодня впродовж всього свого життя, можна припустити, що цього цілком достатньо для пошкодження головного мозку."

h.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter