этот материал доступен на русском

Newsweek: Як беруть аналіз на COVID-19? Приємного мало

14:33, 02 квітня 2020
Зарубіжні новини
1466 0
Так беруть зразок для аналізу на COVID-19 / Twitter/Jessica Peck

Медсестра педіатрії зі США опублікувала неприємну з вигляду ілюстрацію, як лікарі беруть аналіз на виявлення COVID-19, хвороби, яку спричиняє новий коронавірус. Її повідомлення поширили в Twitter вже більше 50 тисяч разів.

Ілюстрація показує, як медики проводять стандартний збір мазка з  носоглотки для проведення генетичного аналізу, - пише Newsweek.

Читайте такожNewsweek: З'явились симптоми COVID-19, що робити?

"Цей тест на картинці - це збір мазка з носоглотки. Його роблять за допомогою невеликого тампона на гнучкому пластиковому стержні, яким збирають зразок із задньої стінки носоглотки", - сказав виданню мікробіолог з Houston Methodist Hospital Веслі Лонг.

Twitter/Jessica Peck

Видання пояснює, що носоглотка - це та частина тіла, де ніс з'єднується з горлом. Саме в цьому місці коронавірус найчастіше виявляють.

"Хоч з вигляду це не приємна процедура, насправді якщо її зробити правильно, вона проходить безболісно. Людина може дихати й говорити, поки зразок збирають", - пояснив Лонг.

Після збору генетичного матеріалу з носоглотки його потім аналізують, щоб перевірити, чи є в ньому вірус SARS-CoV-2.

"Мазок розмішують в поживну рідину, яка захищає й розвиває вірус. А потім цю рідину аналізують, щоб виявити напряму РНК вірусу", - розповів професор інфекціоніст з Медичної школи МакГоверна в Університеті UTHealth Луїс Острозький.

Читайте такожУ Німеччині вчені планують почати масове тестування на імунітет до коронавірусу

"Збір мазка триває дві хвилини. Генетичний тест рідини з вірусом триває не менше 45 хвилин у найновіших машинах, які перевіряють матеріал одного пацієнта, і до чотирьох годин у більших машинах, які за один раз перевіряють кілька зразків", - додав він.

"Наразі ці мазки - найбільш надійний спосіб виявити COVID-19. Вони кращі, ніж мазки з рота. Але у випадку пацієнтів з мокротами чи тих, хто вже проходять інтубацію, ми віддаємо перевагу зразкам з легень. Мазок з носоглотки - це найкращий спосіб перевірити пацієнта, який не інтубований", - сказав Острозький.

Newsweek пише, що Центр контролю й профілактики захворювань США схвалив ще два способи діагностики COVID-19. В одному з методів зразок беруть із задньої стінки горла через рот, а в іншому - з носових пазух. Однак, аналіз зразку з носоглотки найбільш ефективний.

"Ефективність цих тестів залежить від кількості часточок вірусу на мазку. Тож все може залежати від різних стадій зараження, коли вірусне навантаження вище або нижче", - пояснив експерт Університету Сассекса Джошуа Мун.

Читайте такожВ одному з міст США створили кабінку для безконтактного огляду пацієнтів (відео)

"Також багато залежить від техніки збору зразків. Оскільки мазки з задньої стінки горла і з носових пазух можуть містити меншу кількість вірусу. Адже COVID-19 заражає носоглотку й верхні дихальні шляхи", - додав він.

Мун наголосив, що проведення тестів критично важливе для того, щоб визначити, хто заражений COVID-19, а хто ні.

"Важливо розуміти, якщо ми робимо тести лише у найбільш критичних випадках, то отримаємо лише часткову картинку зараження", - пояснив експерт.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter