Ілюстрація / REUTERS

Американські та ізраїльські науковці вважають, що препарати на основі канабідіола (речовини, яка міститься в канабісі, і не має психотропного ефекту) можуть допомогти пацієнтам з COVID-19, у яких захворювання протікає у важкій формі та з ускладненнями в легенях.

Читайте такожThe Guardian: В Британії почались випробування ліків від COVID-19

Про це йдеться в дослідженні науковців з Університету Небраски та Техаського біомедичного науково-дослідного інституту, пише 24 канал.

До схожих висновків прийшли дослідники ізраїльських компаній Eybna і CannaSoul, а також науковці з Університету Огаста (США).

У роботах йдеться, що канабідіол має протизапальну дію і здатний запобігати "цитокініновому шторму" занадто сильній відповіді імунної системи, що призводить до тяжких побічних ефектів.

Науковці застосовували цю канабідіол на мишах і він зміг значно поліпшити функцій легень. У тварин знизився рівень цитокінів в крові та підвищився вміст кисню. Науковці мають намір продовжити тести на гризунах – якщо речовина виявиться ефективним, дослідники будуть готуватися і до випробувань на людях. Наступний етап досліджень пройде в Університеті штату Джорджія,

Науковці наголошують, що коронавірус не можна лікувати канабідіолом в домашніх умовах, без нагляду лікарів. 

"Початкова стадія COVID-19 характеризується спробою вірусу приховати себе від імунної системи. Якраз в цей момент організму необхідно стимулювати імунітет, і застосування протизапальних засобів може виявитися смертельним. Тому канабідіол може бути виходом", – розповів доктор Джек Ю, професор університету Огаст.

Ліки проти коронавірусу: що відомо

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram