Ілюстрація / REUTERS

Дослідники створили препарат, який потенційно може допомогти у лікування вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

Про це пише ТСН з посиланням на IFL Science.

Від вірусу імунодефіциту людини немає ліків або вакцини, але методи лікування, що існують, гарантують, що люди з вірусом можуть прожити довге і здорове життя. Боротьба з вірусом включає використання декількох антиретровірусних препаратів, тому існує зацікавленість у створенні більш раціональних методів лікування.

Відео дня

Дослідники розробили невелику молекулу під назвою GS-6207, яка націлена на оболонку вірусу, капсид, в який укладено генетичний матеріал. Розроблена молекула щільно зв'язується з капсидом і заважає вірусу розмножуватися.

Читайте такожСотня побічних реакцій, четверо померлих: у Франції розповіли про наслідки лікування хворих COVID-19 препаратами проти малярії та ВІЛ

Основною перевагою препарату є те, що його не потрібно приймати щодня. Випробування показують, що він залишається активним в організмі протягом понад шести місяців після введення. Це дозволить людям не відставати від лікування.

У лабораторних дослідженнях було показано, що препарат ефективний проти безлічі штамів ВІЛ, включаючи варіанти, які стійкі до дійсних антиретровірусних препаратів. Він не тільки може використовуватися як лікування, але також може застосовуватися профілактично в групах ризику.

Дослідники описують його як "потенційно перетворювальний інструмент в зусиллях у припиненні глобальної епідемії ВІЛ".

Команда провела клінічне дослідження на 40 здорових людях, показавши, що препарат загалом безпечний. Подальше клінічне дослідження було проведено у 32 пацієнтів, які лікували ВІЛ-1, і одноразова доза GS-6207 значно знизила вірусне навантаження всього за дев'ять днів. 

Це, однак, не призвело до повного вирішення проблеми. На щастя, молекула може працювати разом з схваленими антиретровірусними препаратами, тому вона може допомогти як комбіноване лікування.