этот материал доступен на русском

Порошенко відклав скандальний закон про позбавлення кримчан громадянства за участь у "виборах Путіна"

15:57, 16 травня 2018
Політика
720 0
Петро Порошенко / REUTERS

Президент України Петро Порошенко відклав свій скандальний законопроект №8297 про громадянство, що містив загрози втрати українського громадянства мешканцями окупованого Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила правозахисниця з Центру інформацію про права людини Альона Луньова.

«Президент України відкликав свій скандальний законопроект про громадянство, що містив загрози втрати громадянства України мешканцями окупованого Криму», – повідомила Луньова.

Відповідна інформація також зафіксована на сайті Верховної Ради. Станом на 16 травня, законопроект відкладено та знято з розгляду.

скріншот

Як повідомляв УНІАН, 20 квітня президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект № 8297 «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо вдосконалення окремих положень», яким пропонується позбавляти українського громадянства за участь у «виборах» в окупованому Росією Криму.

Читайте такожПорошенко пропонує позбавляти українського громадянства за участь у "виборах" в окупованому Криму

Згідно з проектом закону, підставою для втрати громадянства є "використання повнолітньою особою, яка набула громадянство України, виборчого або іншого права, яке їй надає іноземне громадянство, або виконання обов'язків, які на неї покладає іноземне громадянство, що може підтверджуватися даними публічних реєстрів державних органів, органів місцевого самоврядування іноземних держав, інформацією, розміщеною на офіційних веб-сайтах, в офіційних друкованих виданнях державними органами, органами місцевого самоврядування іноземних держав, та/або документами, наданими такими органами; використання повнолітньою особою, яка набула громадянство України, паспортного документа іноземної держави на території України, під час виїзду з України, в’їзду в Україну, що зафіксовано посадовою чи службовою особою Державної прикордонної служби України або іншого державного органу України".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter