Російські дипломати вдалися до "кроку відчаю" / фото facebook.com/oleg.nikolenko.50

Росія намагалася перешкодити ухваленню Генеральною асамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму і ці спроби були "безпрецедентними".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко.

"Потуги перешкодити схваленню резолюції були безпрецедентні. Іноземні посли жалілися, що російська дипломатія викручувала їм руки, ноги і голови, але щось не клеїлося", - написав він.

Відео дня

За словами Ніколенка, коли Москва усвідомила, що документ таки пройде, російські дипломати вдалися до "кроку відчаю".

Читайте такожРосія, Білорусь, Сербія: які країни не підтримали резолюцію ГА ООН про мілітаризацію (фото)

"Не від себе напряму, а через спини таких самих лідерів у сфері поваги до Статуту ООН та захисту прав людини – Ірану, Сирії, КНДР, Нікарагуа та Венесуели - внесли поправки в текст, які врешті проголосовані не були. Сенсу вони не мали ні за формою, ні за змістом. Примітно, що згодом від цієї токсичної команди відмежувалася навіть Північна Корея, яка була початковим співавтором цієї авантюри", - зазначив речник.

Ніколенко відзначає важливе значення прийнятої резолюції для України. За його словами, це елемент стратегії політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського конфлікту.

"Як і раніше схвалені кримські резолюції, він буде використовуватися в нинішніх заходах з притягнення Москви до відповідальності, на його основі будуватимуться й інші кроки. Головне розуміти, що самі по собі тексти резолюцій не пишуться, держави самі по собі голосувати на їхню підтримку не зголошуються, а на шляху до стабілізації ситуації лежать геополітичні розлади колишньої імперії", - написав Ніколенко.

Як повідомляв УНІАН, Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй підтримала проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів».

У резолюції висловлюється наполегливий заклик до Російської Федерації вивести її військові сили з Криму та припинити окупацію українських територій.

Також у резолюції висловлено заклик до Росії припинити переслідувати комерційні судна, а також обмежувати міжнародне судноплавство у Чорному й Азовському морях.