Обмін полоненими / REUTERS

Українська сторона ініціює проведення 27 грудня відеоконференції гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, де запропонує провести звільнення утримуваних осіб в форматі «22-22» та «72-19» 5 січня.

Про це на сторінці в Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко після наради за участю представника України в ТКГ Євгена Марчука і членів гуманітарної підгрупи.

«За результатами наради вийшли на ОБСЄ з ініціативою провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної групи, на якій ще раз обговорити питання звільнення заручників і політв‘язнів»,- повідомила політик.

Відео дня

Читайте такожУ Кремлі пояснили, чому не хочуть міняти полонених за формулою "всіх на всіх"

Також вона зауважила, що українська сторона надіслала ОБСЄ чергову пропозицію. «Ми уважно проаналізували всі списки і готові помилувати та передати ОРДЛО 72 сепаратистів в обмін на 19 заручників на окупованих територіях. Україна готова до більш широкого компромісу – заради звільнення наших хлопців – і на практиці це демонструє. Також ми готові негайно передати РФ 22 їх громадян, затриманих і засуджених в Україні», - підкреслила Геращенко.

«Нещодавно в одній з колоній помер один росіянин, який був в списку 23 тих, кого Україна вже давно була готова передати РФ. Ця людина вже давно могла бути вдома…., але РФ відмовилася забирати своїх громадян. Ми закликаємо російську сторону переглянути свою позицію щодо своїх громадян і забрати їх, в обмін передати України 22 політв‘язнів Кремля», - вкотре наголосила народний депутат.

Крім того, Геращенко зауважила: «Ми висловлюємо великий жаль, що через відмову РФ і ОРДЛО, зірвалося запропоноване українською стороною звільнення заручників на 27 грудня. Але не опускаємо руки, пропонуємо ОБСЄ зібрати всі сторони, і 27 на відеоконференції обговорити нові ініціативи. Ми пропонуємо провести звільнення утримуваних в форматі 22-22 і 72-19 5 січня, аби 150 людей зустрічали Різдво вдома, могли піти з родинами в церкву і помолитися за мир».

Читайте також"Після завершення кримінальної справи": Путін висловився про можливість обміну полонених українських моряків

Політик повідомила, що відповідні листи з пропозицією відеоконференції гуманітарної групи 27 грудня вже направлені на ОБСЄ.

«Нагадаю, що в цей день відбудеться відеоконференція безпекової групи. Було б чудово – домовитися і про звільнення, і про режим тиші. Представник України в ТКГ Євген Марчук висловив готовність доєднатися до роботи двох груп, аби разом шукати компроміс», - додала вона.

Як повідомляв УНІАН, 19 грудня за результатами переговорів у Мінську Геращенко заявила, що робоча підгрупа з питань безпеки ТКГ 27 грудня проведе відеоконференцію для узгодження можливості оголошення режиму припинення вогню на сході України у зв'язку з новорічними святами.

«ОБСЄ і Україна запропонували після закінчення режиму воєнного стану, у разі відсутності провокацій з боку РФ і припинення Росією актів агресії, встановити сталий режим тиші на Донбасі до новорічних і різдвяних свят. 27 грудня відбудеться скайп-конференція безпекової підгрупи, на якій обговорять безпекову ситуацію, остаточну можливу дату перемир'я», - зазначила Геращенко.