этот материал доступен на русском

Порошенко: наша церква є канонічною, тепер нехай РПЦ покаже свій томос

13:35, 13 січня 2019
Політика
2040 0
Порошенко запропонував РПЦ показати власний томос / фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко звернувся до російської православної церкви продемонструвати їхній томос про автокефалію з необхідними підписами.

Читайте такожЕпіфаній сподівається, що усі православні церкви визнають ПЦУ

Як передає кореспондент УНІАН, про це Порошенко заявив під час виступу у Вінниці.

«Ніхто не вправі перед українцями закривати двері храму божого, визнавати хто канонічний, а хто не канонічний», - заявив він.

«Тепер вже наша церква (ПЦУ – УНІАН) є канонічною, а нехай тепер вони (РПЦ – УНІАН) зараз самі розберуться – покажуть томос. А де їх томос? Сталіним підписаний? Правда, її не сховаєш», - наголосив президент.

За словами Порошенка, двері кожного храму мають бути відкритими перед українцями.

«Українець не має питати, якого патріархату церква, бо він до Бога йде і вся церква має бути єдина», - підкреслив він.

Порошенко також заявив, що Україна з утворенням ПЦУ знімає ярмо Московської церкви та імперії.

«Ніхто вже не здатен зупинити Україну та українців в нашій роботі на нашому шляху по розбудові власної держави. Ніхто не може зупинити українців, які відходять геть від Російської імперії і Радянського союзу. Ніхто не здатен зупинити Україну та українців, які знімають ярмо Московської церкви і московської імперії. Ніхто не може зупинити українців у нашому шляху до свободи, до ЄС», - наголосив президент.

За словами Порошенка, церква має бути захищена від впливу держави, особливо, коли ця держава іноземна – російська.

Як повідомляв УНІАН, 15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви України.

6 січня у соборі святого Георгія у Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій вручив томос про надання автокефалії Православній церкві України її предстоятелю, митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter