
Майже 30 народних депутатів майже з усіх фракцій мали стати фігурантами кримінальних справ щодо незаконного збагачення, але тепер це неможливо через скасування цієї статті Конституційним судом.
Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає ТСН.
За його словами, за роки роботи НАБУ і САП було порушено 106 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого за незаконне збагачення. 37 проваджень було закрито, чотири – направлено до суду, а 65 досі розслідуються.
Холодницький зазначив, що перші провадження за цією статтею були направлені до суду ще у квітні 2016 року – це була справа колишнього військового прокурора сил АТО Кулика. Справа слухається у суді вже майже три роки, а минулого року відбулося лише три засідання, розповів керівник САП.
Останнє провадження, яке направили до суду минулого тижня, стосувалося міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Ще є справа голови Держаудитслужби і справа судді одного із судів Луганської області, який зумів "на свою зарплату" придбати у Харкові дві елітні квартири.
Окрім того, антикорупційні органи вже готові були завершити слідство у справі екс-глави Державної фіскальної служби Продана. Також фігурантами справ про незаконне збагачення мали стати міністри, їхні заступники та очільники ОДА.