Юрій Луценко зазначив, що потрібно знайти приховувачів корупційних схем / фото УНІАН

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що не знає, хто з прокурорів брав хабарі за покривання схеми розкрадання в українській оборонній сфері.

Про це він заявив в ефірі току шоу "Право на владу" на каналі 1+1, пише ТСН.

"Мені закон забороняє дізнаватися про те, що робиться в НАБУ. Там, де пишуть "ГПУ 20", я можу здогадатися, що хтось із прокурорів отримав, але хто саме - прізвища, на жаль, немає. Ми допитували, звичайно, і Рогозу, і Жукова, і інших фігурантів, вони уникають відповіді на це питання, мають таке конституційне право", - наголосив він. 

Відео дня

Читайте такожФСБ перекрила схеми перевезення деталей оборонного призначення в Україну - Луценко

Водночас Луценко зазначив, що потрібно знайти цих людей.

"У випадку з НАБУ є прізвища людей, які підписали ці документи. У випадках з ДФС та ГПУ - складніше, прізвищ немає. Для цього створено ДБР. Ця справа зареєстрована одразу після сюжету Бігуса", - додав він.

Окрім цього генпрокурор заявив, що для уникнення подібних ситуацій у майбутньому, потрібно припинити видавати подібні довідки.

"Всім - ДФС, СБУ, ГПУ, НАБУ, будь-кому, це не їхня справа. Просто спосіб корупції правоохоронців", - резюмував він.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

Читайте такожЛуценко допустив причетність Гладковського, НАБУ, ДФС і СБУ до корупційних схем в Укроборонпромі

Сам Гладковський заявив, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ - з 2016 року.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектуючих за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

11 березня журналісти оприлюднили ще одну частину розслідування, згідно з якою Національне антикорупційне бюро України у грудні 2016 року вважало підозрілими контракти компанії "Оптимумспецдеталь" з Харківським бронетанковим заводом і внесло її до переліку фірм з ознаками фіктивності, але пізніше викреслило з цього списку. За даними журналістів, за таке рішення НАБУ нібито брало хабарі.

12 березня, у ДБР заявили, що відкрили провадження за фактами можливих зловживань правоохоронців у справі про оборудки в оборонній сфері. Зокрема, йдеться про можливе отримання неправомірної вигоди службовими особами Генпрокуратури, СБУ, фіскальної служби та НАБУ.