У 2018 році справу почало розслідувати СБУ, а відтепер ДБР  / фото spetstechnoexport.com

Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України здійснює досудове розслідування за фактом розтрати службовими особами державного підприємства "Спецтехноекспорт" державних коштів в сумі 198 мільйонів гривень, які були сплачені на рахунки фіктивних підприємств.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на відповіді ДБР на запит проекту “Марлін” щодо перебігу розслідування стосовно “Спецтехноекспорту”.

У жовтні 2017 року слідчі Державної фіскальної служби розпочали розслідувати, як службовці ДП "Спецтехноекспорт" з концерну "Укроборонпром" в кінці 2016 року, зловживаючи службовим становищем, перерахували ТОВ "Картер груп" 198 мільйонів гривень. Дані кошти були сплачені згідно з договором постачання військових товарів за кордон.

Відео дня

Пізніше ТОВ "Картер груп" змінило назву на ТОВ "Пром інфо". У 2018 році справу почало розслідувати СБУ, а відтепер ДБР.

Розслідування проводиться за ч.5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Максимальне покарання за даною статтею – позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.  

За версією слідства, ТОВ "Картер груп" було створено з метою прикриття незаконної діяльності підприємств реального сектору економіки. Як доказ наводяться свідчення нібито власників та працівників приватного підприємства, які заперечили свою причетність до господарської діяльності "Картер груп".

Читайте такожСправа про розкрадання в "оборонці": директора "Спецтехноекспорту" випустили із СІЗО під заставу

Натомість представник ДП "Спецтехноекспорт" наполягає, що над реалізацією згаданого договору здійснювала нагляд Держслужба експортного контролю, і що ті 198 мільйонів гривень були сплачені іноземним замовником з Індії, тому "розтрата державних коштів в даному випадку є неможлива".

У "Спецтехноекспорті" заявили, що у листопаді 2017 року подали до СБУ зустрічну скаргу на ДФС, через що було порушене кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

На початку цього року НАБУ отримало дозвіл на вилучення секретних контрактів укладених "Спецтехноекспортом" протягом 2009-2018 років з Урядом Індії. Зокрема мова йде і про документи, в яких фігурує ТОВ "Картер Груп".

Ще в листопаді 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що "Спецтехноекспорт" "вимив 200 мільйонів оборонного бюджету".

Як повідомляв УНІАН, керівництво українського державного підприємства "Спецтехноекспорт", яке входить до концерну "Укроборонпрому" і займається імпортом та експортом озброєння, начебто незаконно вивело закордон два мільйони доларів із контракту на 400 мільйонів щодо модернізації індійських військових літаків.