Українські полонені моряки почали знайомитися з матеріалами "слідства" / Фото УНІАН

Слідство ФСБ РФ 23 липня завершило процедуру сповіщення українських військовополонених моряків та їх адвокатів про закінчення попереднього розслідування. Справа перейшла в нову стадію – ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Про це у Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

Читайте також"Дуже багато працюємо над цим": Зеленський прокоментував питання звільнення полонених моряків

«Моряки почали знайомитися з матеріалами кримінальної справи. З урахуванням кількості моряків і обсягом кримінальної справи дана стадія може зайняти 2-3 місяці. Після чого слідством буде складено обвинувальний висновок, який спочатку буде направлено прокурору, а після затвердження ним - в суд», – зазначив він.

Довідка УНІАН. 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксира «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», що здійснювали плановий перехід з Одеси в Маріуполь. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на термін до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН по морському праву оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і кораблі.

Згідно з рішенням, Росія до 25 червня мала поінформувати суд про виконання наказу щодо звільнення українських моряків і судів. Росія відмовилася виконати наказ Трибуналу ООН.

У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових кораблів і моряків.

9 липня російське слідство пред'явило звинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам. 17 липня суд у Москві на три місяці продовжив термін утримання під вартою всіх 24 українців.